Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Latamy do stolicy

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Uruchomione w październiku regularne bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Warszawy i z Warszawy do Bydgoszczy, obsługiwane przez maszyny naszego narodowego przewoźnika lotniczego PLL LOT, cieszą się dużym i stale rosnącym powodzeniem. Z tej oferty skorzystała też pani Aurelia Liwińska, 102-letnia torunianka, uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, której przelot w obie strony wsfinansował Port Lotniczy Bydgoszcz.

 

 - Mamy obecnie dostęp do dwóch lotnisk hubowych, Ren-Men Frankfurt i Warszawa, co umożliwia naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast, z wylotem rano i powrotem wieczorem. Nasze regionalne lotnisko liczy się w krajowej sieci, a atrakcyjne połączenia do stolicy z całą pewnością poprawią wynik finansowy portu. Utrzymywanie bydgoskiego lotniska, inwestowanie w nie to myślenie w kategoriach przyszłości - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Maszyny LOT-u, zabierające na pokład 70 pasażerów Bombardiery Q400, latają 10 razy w tygodniu na trasie Bydgoszcz-Warszawa i 10 razy na trasie Warszawa-Bydgoszcz. Loty odbywają się codziennie, także weekendy, samolot potrzebuje na pokonanie tej trasy 50 minut. Portem docelowym w stolicy jest Lotnisko Chopina, największy port lotniczy w kraju, ważny europejski dworzec przesiadkowy i główna baza LOT-u. Rozkład lotów pozwala, by wylatujący z Bydgoszczy mogli kontynuować podróż korzystając z bogatej oferty połączeń do wszystkich krajów Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Azji.

 

Nasz regionalny Port Lotniczy w Bydgoszczy kontynuuje zapoczątkowaną w ubiegłym roku (zamkniętym przekroczeniem liczby 400 tysięcy odprawionych pasażerów) dobrą passę i jest aktualnie liderem wśród krajowych lotnisk tej klasy jeśli chodzi o przyrost liczby podróżnych. Od początku tego roku do końca listopada odnotował 3,5-procentowy wzrost liczby pasażerów wobec analogicznego okresu w roku 2018, który był jak dotąd najlepszym w jego historii. Wśród tegorocznych nowych destynacji, oprócz Warszawy, znalazło się Glasgow; na przyszły rok zapowiadane są regularne połączenia do Edynburga. Jeszcze tej zimy (styczeń-luty) uruchomione zostaną czartery do Tel-Awiwu.

 

Pani Aurelia Liwińska, która 12 grudnia, dzięki hojności PLB, udała się z osobą towarzyszącą do Warszawy, to mieszkanka Torunia uhonorowana marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis ze specjalnej edycji wybitej na stulecie odzyskania niepodległości. Samorządowa wojewódzka spółka lotniskowa sfinansowała także nestorce atrakcyjny pobyt w stolicy, w tym wizytę w teatrze (Teatr Komedia, spektakl „Powiedzmy miłość” Terence’a Frisby’ego w gwiazdorskiej obsadzie).

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 grudnia 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia 2019 r.

 

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKPFot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.