Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Fot. Tymon Markowski
Fot. Tymon Markowski

Jeszcze tylko dziś (5 lutego) można głosować na miasto, które zdobędzie tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 (European Best Destination 2020). Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w tym prestiżowym konkursie. Głosy można oddawać tutaj.

 

Warto włączyć się w walce o dobry wynik Bydgoszczy, która od lat odkrywa przed turystami swoje wodne i przemysłowe dziedzictwo. Szlak Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O ma w kolekcji aż 3 Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej (Wyspa Młyńska, Muzeum Mydła, Exploseum)!

 

Konkurs organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli, której celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez EBD: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Menorca, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort, Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik, Namur. Głosowanie potrwa do 5 lutego. Z jednego IP można oddać tylko 1 głos na tydzień.

 

 Głosuj na Bydgoszcz tutaj

 

Polskie miasta, które w ostatnich latach brały udział w konkursie to Gdańsk – III miejsce (2017); Wrocław – I miejsce (2018); Poznań – V miejsce (2019).

 

Więcej o Bydgoszczy na www.visitbydgoszcz.pl

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 stycznia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone