Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Weekend z kulturą

W Operze Nova w walentynkowy weekend zobaczymy Księżniczkę czardasza, fot. Marek Chełminiak
W Operze Nova w walentynkowy weekend zobaczymy Księżniczkę czardasza, fot. Marek Chełminiak

„Księżniczka czardasza” w Operze Nova, występ młodych artystów w Filharmonii Pomorskiej i „Koncert marzeń” w Horzycy to nasze główne propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą.

 

W bydgoskiej Operze Nova dziś i jutro (15 i 16 lutego) zobaczymy „Księżniczkę czardasza”. Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. Więcej. W walentynkowy weekend zapraszamy także do obejrzenia wystawy archiwalnych pocztówek miłosnych, wydrukowanych w formie plakatów. Więcej.

 

W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w niedzielę (16 lutego) poranek z Capellą Bydgostiensis i ciastkiem. Z bydgoskimi kameralistami pod batutą Marcina Tarnowskiego wystąpią uczniowie państwowych szkół muzycznych w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. W programie utwory m.in. Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta i Davida Poppera. Więcej.

 

Na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprezentowany zostanie dzisiaj (15 lutego) spektakl muzyczny „Koncert marzeń”. W programie między innymi utwory Abby, Marleny Dietrich, Madonny, Bonni Tyler, Eurythmics, Nirvany, Radiohead i Amy Winehouse. Za aranżacje muzyczne odpowiada Igor Nowicki. Więcej.  W niedzielę (16 lutego) zapraszamy na miłosny Salon Poezji – od Wojaczka do Nosowskiej. Podczas spotkania usłyszymy m.in. wiersze Andrzeja Bursy, utwory Rafała Wojaczka oraz teksty Marii Peszek i Katarzyny Nosowskiej.  Więcej.

 

Przez cały weekend (14-16 lutego) trwają Walentynki chełmińskie. W programie m.in. jarmark świętego Walentego, spacery z przewodnikami, warsztaty i koncerty. Więcej.

 

W niedzielę (16 lutego) zapraszamy do Pałacu Lubostroń na koncert walentynkowy. Wystąpią Wojciech Dyngosz (baryton), Dorota Kuczyńska (fortepian), Wojciech Broczkowski (fortepian) i studenci klasy śpiewu. Koncert poprowadzi Urszula Guźlecka. Więcej.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i Pałac Lubostroń są marszałkowskimi instytucjami kultury.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone