Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Z pasją opowiadają naszą historię

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński
Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński

Posiadają szeroką wiedzę historyczną, geograficzną i przyrodniczą, z pasją opowiadają o naszym regionie, stając się jego ambasadorami. W sobotę (22 lutego) w Kruszwicy w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zasłużeni przewodnicy z regionu odebrali podziękowania marszałka województwa i odznaki Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Poznaj region z przewodnikiem - zapisy na zwiedzanie

 

- Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego to okazja, by pokazać pracę przewodników lokalnej społeczności, a także uświadomić, jaką ważną rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta i regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zorganizowali Urząd Marszałkowski, Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy. W programie uroczystości  znalazły się m.in. wręczenie wyróżnień zasłużonym przewodnikom, prelekcja „Skarby Kruszwicy” oraz występ artystyczny kruszwickiej młodzieży z Centrum Kultury Ziemowit. W uroczystości wzięli udział radny województwa Wojciech Szczęsny i poseł Dariusz Kurzawa. 

 

Odznakę „Zasłużony Przewodnik PTTK” przyznaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie odebrali: Irena Łukomska, Wioletta Meller i Janusz Owczarek z Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy.

 

W tym roku marszałek województwa Piotr Całbecki przyznał wyróżnienia piętnastu przewodnikom turystycznym Kujaw i Pomorza.

 

 

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zapraszamy także do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach naszej akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów (więcej).

 

Czytaj także:

Rozmowy z przewodnikami wyróżnionymi w ubiegłym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika:

 

Departament Sportu i Turystyki

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 lutego 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2020 r.

 

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej GoińskiObchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Kruszwicy, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone