Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Finał konkursu wiedzy o samorządzie

Finał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj Kuras
Finał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj Kuras

Agata Trędowska ze Szkoły Podstawowej w Obrowie (powiat toruński) zwyciężyła w XVII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla szkół podstawowych. Finał odbył się 5 marca w Urzędzie Marszałkowskim. O zwycięstwo walczyło sześciu uczniów z pięciu szkół naszego województwa. Spotkanie otworzyła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Nagrody wręczyli radni Konstanty Dombrowicz i Paweł Zgórzyński.

 

Finał konkursu składał się z testu i części ustnej, w której uczestniczyli laureaci z najwyższą liczbą punktów z części pisemnej.

 

Wyniki:

  • I miejsce: Agata Trędowska, Szkoła Podstawowa Jana Pawła II w Obrowie.
  • II miejsce: Tomasz Majchrzak, Szkoła Podstawowa Jana Pawła II w Obrowie .
  • III miejsce: Bartosz Wrzyszcz, Szkoła Podstawowa nr 20 im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich w Grudziądzu.

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w konkursie otrzymali nagrody finansowe. Wyróżnieniem dla finalistów jest także wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym, celująca roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych objętych zakresem treści konkursu i przyznanie odpowiedniej liczby punktów podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

Konkurs to wspólna inicjatywa sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz rektorów trzech publicznych uczelni naszego regionu: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku.

 

 

Kancelaria Sejmiku oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

5 marca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2020 r.

 

Finał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj KurasFinał konkursu wiedzy o samorządzie, fot. Mikołaj Kuras

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone