Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Sesja sejmiku województwa

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl
Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl

W związku z epidemią Covid-19 sejmik województwa obradował wczoraj (8 kwietnia) w trybie zdalnym (online). Marszałek Piotr Całbecki przedstawił program działań samorządu województwa na czas epidemii. Zgromadzenie przyjęło przygotowany przez zarząd województwa program pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw, wśród których wiele znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. 

 

Na program składają się działania przeciwdziałające rozwojowi epidemii oraz łagodzące społeczne i gospodarcze jej skutki. Dotyczą:

 

Marszałkowski program wsparcia dla niewielkich firm obejmuje pożyczki i poręczenia na bardzo korzystnych warunkach. Będą się o nie mogły ubiegać przedsiębiorstwa zarejestrowane w Kujawsko-Pomorskiem lub planujące inwestycje w naszym regionie. (Projekt uchwały).

 

Zobacz też:

 

Radni wysłuchali informacji zarządu województwa na temat działań związanych z epidemią Covid-19 oraz sprawozdań z realizacji programu przeciwdziałania narkomanii i wojewódzkiego programu na rzecz osób niepełnosprawnych. Sejmik przyjął uchwałę dotyczącą dotacji na ochronę i remonty konserwatorskie zabytków oraz uchwałę regulującą tryb prac na strategią polityki społecznej województwa.

 

 

Przeprowadzenie obrad sejmiku w trybie zdalnym jest możliwe (bez zmiany regulaminu) na mocy tak zwanej specustawy, przyjętej przez Sejm 31 marca w związku z epidemią Covid-19. W sali sesyjnej obecni dziś byli jedynie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, marszałek Piotr Całbecki i przedstawiciele klubów. Wszyscy pozostali radni uczestniczyli w obradach online, za pomocą narzędzia umożliwiającego zabieranie głosu w debacie oraz głosowanie, a także elektroniczną rejestrację posiedzenia.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 kwietnia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 9 kwietnia 2020 r.

 

Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Monika DąbrowskaSesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło /tarantoga.pl

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone