Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Nagrody dla muzealników

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, fot. Andrzej Goiński
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, fot. Andrzej Goiński

Prowadzą działalność edukacyjną i oprowadzają po muzeach, zajmują się gromadzeniem eksponatów, przygotowywaniem ekspozycji i konserwacją zabytków. W maju mamy okazję im podziękować. W Dniu Muzeów marszałek nagrodził dziewięcioro przedstawicieli tego zawodu. Ze względu na epidemię Covid-19 uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.

 

- Nasze muzea są nie tylko ważnymi ośrodkami wymiany kulturalnej, umożliwiającymi zdobywanie wiedzy o sztuce, nauce, etnografii czy archeologii, ale także miejscami dobrej zabawy, w których skutecznie „zarażamy” wiedzą dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. To możliwe dzięki zaangażowaniu, kreatywności i wielkiej pasji pracowników tych placówek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego pełni rolę organizatora dla trzech muzeów na terenie województwa.  Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferrowej, które od ponad 60 lat dokumentuje i utrwala historię kultury ludowej Kujaw i Pomorza prowadzi trzy skanseny: Park Etnograficzny położony w centrum Torunia, Park Etnograficzny w Kaszczorku oraz Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Kolejny kompleks działający pod  zarządem województwa to Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, które zarządza jednym z największych rezerwatów archeologicznych w Europie. Instytucją samorządową jest również ponad stuletnie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, które prowadzi skansen etnograficzny w Kłóbce, Muzeum im. Stanisława Noakowskiego w Nieszawie oraz trzy oddziały na terenie Włocławka.

 

W tym roku marszałek przyznał nagrody również bibliotekarzom. Więcej tutaj.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 maja 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.