Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Zabytki naszego regionu – zapraszamy do udziału w konkursie

graf. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
graf. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pod hasłem „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” odbywa się tegoroczna siedemnasta edycja wojewódzkiego konkursu historycznego, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Prace inspirowane budynkiem, wydarzeniem lub pamiątką szkolną można przesyłać do 23 kwietnia na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tematem prac ma być szkoła w szerokim rozumieniu tego słowa. Proponujemy sięgnąć do wspomnień członków rodziny np. dziadków lub rodziców. Hasło „Ze szkolnej ławy” ma na celu ukazanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa związanego z oświatą. Szkoła jest skarbnicą historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych uczniów i nauczycieli.

 

Praca musi składać się z:

  • karty tytułowej,
  • tekstu,
  • fotografii

 

Na zgłoszenia czekamy do 23 kwietnia. Należy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2021”.

 

Regulamin na stronie KPCK.

 

Zwycięzców poznamy 11 czerwca podczas finału konkursu w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace zostaną opublikowane w wydawnictwie „Materiały do dziejów kultury i sztuki Bydgoszczy i regionu”.

 

Konkurs objął patronatem marszałek województwa, kujawsko-pomorski kurator oświaty i kujawsko-pomorski wojewódzki konserwator zabytków. Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

3 lutego 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 4 marca 2021 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone