Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Mateusz Kołodziejski pofrunął po brąz

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP
Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Stypendysta marszałka województwa Mateusz Kołodziejski (zawodnik CWZS Zawiszy Bydgoszcz) trzecim juniorem na świecie w skoku wzywż! Lekkoatleci z Kujawsko-Pomorskiego dobrze zaprezentowali się na Mistrzostwach Świata Juniorów w Nairobi.

 

W stolicy Kenii zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w lekkiej atletyce. To był udany występ polskiej reprezentacji, która wywalczyła pięć medali  - dwa srebrne i trzy brązowe. Na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Kłodziejski. Skoczek wzwyż uzyskał wynik 2.17, wyprzedzili go jedynie Yonathan Kapitolnik (Izrael) – 2.26 i Massimiliano Luiu (Włochy) – 2,17. To kolejny międzynarodowy sukces podopiecznego Włodzimierza Michalskiego, który na Mistrzostwach Europy Juniorów w Tallinie sięgnął po srebrny medal.

 

Tuż za podium uplasował się Eryk Kołodziejczak (LUKS Start Nakło) w rzucie oszczepem. Miotacz z Nakła uzyskał w najlepszej próbie 74.06 m, do podium zabrakło 43 centymetrów. W finale skoku w dal wystąpiła Anna Matuszewicz (MKL Toruń). Podopieczna Gabriela Mańkowskiego z wynikiem 6.15 uplasowała się na 9. miejscu. Julia Koralewska (Zawisza Bydgoszcz) zajęła 15.miejsce na 3000 m z przeszkodami – 11:22.23.


Srebrne medale dla Polski wywalczyła sztafeta mieszana 4x400 m oraz indywidualnie Kornelia Lesiewicz na 400 m. Na uwagę zasługuje wyczyn męskiej sztafety 4x100 m (Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa, Oliwer Wdowik), która sięgnęła po brązowy medal i ustanowiła rekord Europy juniorów wynikiem 38.90, szybsze były tylko sztafety Jamajki i RPA – z rekordem świata juniorów – 38.51.

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

25 sierpnia 2021 r.

 

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, fot. Paweł Skraba dla UMWKPHalowe Mistrzostwa Polski w Toruniu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone