Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Recepta na udane ferie (zdjęcia)

fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu
fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych przygotowanych przez wojewódzkie instytucje kultury na czas ferii. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie przerwy zimowej zaprasza na wyjątkowy koncert. 27 stycznia będziemy mogli posłuchać orkiestry i wokalistów, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem czterodniowych przygotowań utalentowanych instrumentalistów wyłonionych w konkursach. Bilety dostępne na stronie filharmonii.

 

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje zajęcia dla indywidualnych uczestników oraz zorganizowanych grup. W trakcie warsztatów „Niezbędnik kolędownika”, 20 i 27 stycznia, przygotujemy elementy przebrania i narzędzia dźwiękowe. Uczestnicząc w zajęciach „Etnoigraszki: Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem” - 23 stycznia będziemy mieli okazję bawić się z najbliższymi w trakcie umuzykalniającej imprezy rodzinnej.  Zaspokoimy także naszą ciekawość biorąc udział w codziennych grach i rozwiązując zagadki. Dla grup przewidziano zajęcia:Wariacje na temat”, „Gry i zabawy z izby i salonu”, „Idą, idą kolędnicy” i „Retro biznes”. Ponadto przygotowano specjalne zimowe pakiety inspiracji do korzystania online. Muzealni edukatorzy podpowiedzą jak przyjemnie i ciekawie spędzić wolne dni. To propozycja dla tych, którzy lubią zadania manualne oraz łamigłówki do pobrania i rodzinnego rozwiązywania. Szczegółowe informacje na stronie.

 

 Od 15 stycznia chętni mogą oglądać wystawę „Opowieść wiatru” w Galerii Sztuki Wozownia. To ekspozycja skierowana do dzieci, oparta na bajce pod tym samym tytułem, której autorką jest Joanna Gwiazda. Uczestnicy wydarzenia wraz z Wiatrem wyruszają w podróż, podczas której spotykają wielu bohaterów: Znikające Chmury, Zagubioną Rzekę czy Żarłoczną Pustynię, by na koniec dotrzeć do jaskini Wyciskacza i odebrać mu Skarb.

 

Ciekawą ofertę warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku ma także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Kreatywna fotografia”, „Pierwsze kroki na drodze do własnego videobloga”, „Teatr w pudełku”, „Czarny teatr” i „Warsztaty piosenkarskie” – to tematy bezpłatnych zajęć, o których więcej na stronie WOAK.

 

Książnica Kopernikańska w ferie zaprasza na zajęcia plastyczne, literackie podróże po Polsce i świecie, gry i zabawy karnawałowe, warsztatowe spotkania z ulubionymi postaciami z bajek, czytanie książek w formie ilustrowanych kart narracyjnych, planszówkowe turnieje i wiele innych. Zajęcia organizowane są w formie stacjonarnej oraz online. Szczegółowe informacje na stronie książnicy.

 

Z myślą o uczestnikach indywidualnych, jak i grupach zorganizowanych Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przygotowało inspirujące zajęcia. Najmłodszym i ich opiekunom proponowane są warsztaty „Podróże małe i duże” (20 stycznia), „Między nami jaskiniowcami” (23 stycznia) oraz „Portrety modernistyczne” (27 stycznia). W trakcie zajęć, oprócz świetnej zabawy, uczestnicy wcielając się w różne role, dadzą upust kreatywności oraz wykonując prace plastyczne udoskonalą swoje zdolności manualne.  Dla grup zorganizowanych przewidziano zajęcia o różnorodnej tematyce. „Gotyk Piasta – kolor miasta”, „Co wiecie o portrecie” – to tylko niektóre tematy warsztatów. Więcej o wydarzeniach na stronie. Odbyły się już zajęcia „Moda na ludowo”.

 

„Portret kolędnika”, „Jak z kryształu” – to zajęcia, w których uczestniczyli najmłodsi w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na Rynku Nowomiejskim. Przed nami jeszcze warsztaty:  „Eskimosi”, „Gęsi lodożerne” dedykowane dla dzieci od 5 roku życia. Filia galerii przy ul. Kościuszki na ferie proponuje zajęcia przy sztaludze i przy komputerze. Więcej szczegółowych informacji na stronie.

 

W czasie wakacji zimowych najmłodsi będą mogli przenieść się w baśniowy świat Hansa Christiana Andersena podczas spektaklu „Królowa Śniegu”. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy 21 stycznia zaprasza dzieci od lat 4 na przedstawienie grupy teatralnej „Młynek do kawy”. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK. Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Galeria Sztuki Wozownia, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz  Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

13 stycznia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2022 r.

 

fot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniufot. Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone