Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Prymusi Pomorza i Kujaw z marszałkowskimi stypendiami

Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad pół tysiąca zdolnych uczniów kujawsko-pomorskich szkół otrzymało w tym roku stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych Prymus Pomorza i Kujaw. Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się 17 lutego w Urzędzie Marszałkowskim z najlepszymi, wręczyli im listy gratulacyjne i okolicznościowe statuetki.

 

- To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu - mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

- Wasze sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia wspaniałych nauczycieli i zaangażowanych rodziców, za co należą im się ogromne podziękowania. Życzę Wam, żeby stypendium dobrze zapracowało na Waszą przyszłość i było narzędziem do dalszego rozwoju - podkreślił członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

 

Marszałkowskie wsparcie adresowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki oraz przedsiębiorczości.

 

W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 548 młodych ludzi. 202 to uczniowie szkół podstawowych, 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Otrzymają oni stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły, w której uczeń pobiera naukę). Do najlepszych trafi łącznie blisko 1,5 mln złotych. Pieniądze będą wypłacane w dwóch transzach.

 

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

 

Listy stypendystów w podziale na powiaty:

 

Prymusi Pomorza i Kujaw w liczbach:

  • w roku szkolnym 2021/2022 stypendia otrzyma 548 uczniów
  • 202 stypendystów to uczniowie podstawówek, a 346 szkół ponadpodstawowych
  • wysokość wsparcia wynosi od 2 do 5 tysięcy złotych
  • wartość stypendiów do wypłaty to 1 490 500 złotych.

 

Urząd Marszałkowski realizuje trzy programy stypendialne finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Lista wszystkich tegorocznych stypendystów.

 

Sejmik młodych aktywistów

Masz od 16 do 21 lat? Mieszkasz na terenie Kujawsko-Pomorskiego? Angażujesz się w działalność społeczną? Chcesz zostać liderem lokalnej społeczności i mieć wpływ na przyszłość naszego regionu? Do 11 marca trwa nabór członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje.  

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 lutego 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2022 r.

 

Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP Spotkanie z prymusami Pomorza i Kujaw, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

 

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.