Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Podsumowanie zmagań młodych aktorów

Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu
Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

W ubiegłą sobotę (26 marca) poznaliśmy zwycięzców XIX Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Zmagania młodych talentów teatralnych tradycyjnie odbywają się w Inowrocławiu. Podczas gali laureatów nagrody wręczyli marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska.

 

Nagrodę za pierwsze miejsce zdobył Młodzieżowy Teatr Małych Form Ferment (woj. podkarpackie) ze spektaklem „Siostry”. Drugie miejsce otrzymało Stowarzyszenie Teatr Agrafka z Chełmna, a aktorzy Teatru Przy Okazji z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie) zajęli trzecie miejsce.

 

- Każdy ze spektakli pokazanych na inowrocławskiej scenie w ramach XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ,,Arlekinada" przybliżył nas do najważniejszych wartości - dobra, prawdy i piękna – mówiła na zakończenie przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

 

Przyznano również nagrody dla najlepszych aktorek z Młodzieżowego Teatru Małych Form Ferment - Zuzanny Borowiec i Alicji Wojnarowskiej. W tej samej kategorii oceniało również jury młodych, nagradzając Weronikę Kruszkę i Piotra Wekwertha z Teatru Meandry z I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie (powiat nakielski). Nagrodę za najlepszą scenografię otrzymała Alicja Czyżak-Fitas z Teatru AVIS z Nowosolskiego Domu Kultury (woj. lubuskie) za scenerię do spektaklu "Polowanie na ćmę". W kategorii najlepszy reżyser zwyciężyła Iga Jambor-Skupniewicz z Teatru Agrafka w Chełmnie.

 

Pomysłodawczynią i inicjatorką teatralnych zmagań jest przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska. Organizatorami wydarzenia byli miasto Inowrocław, powiat inowrocławski, Kujawskie Centrum Kultury oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

 

W czasie Teatralnego Tygodnia w Inowrocławiu mogliśmy oglądać gwiazdy kina i teatru, takie jak Sonia Bohosiewicz czy Hanna Śleszyńska, oraz wysłuchać nastrojowych koncertów Ralpha Kaminskiego i Jacka Bończyka.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 marca 2022 r.

 

Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w InowrocławiuFestiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w InowrocławiuFestiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w InowrocławiuFestiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w InowrocławiuFestiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w InowrocławiuFestiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”, fot. Kujawskie Centrum Kultury w Inowrocławiu

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone