Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Etnografik zaprasza do udziału w muzycznej podróży

Materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w Toruniu
Materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w Toruniu

Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu ponownie ugości barwne i żywiołowe występy zespołów ludowych prezentujących tradycje muzyczne i taneczne różnych krajów. Tym razem zapoznamy się z folklorem Łotwy i Meksyku. Zapraszamy na koncert w sobotę 30 lipca o godz. 17:00.

 

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi łotewska grupa Dzilezers – męski zespół wokalny z parafii Limbaži, który działa od 15 lat. Mężczyźni pochodzą z pięknego miejsca na Łotwie, gdzie kilka jezior jest usianych jedno przy drugim niczym naszyjnik z pereł wodnych. Jednym z nich jest właśnie Dziļezers. W repertuarze grupy znajdują się pieśni liryczne i pełne humoru piosenki tradycyjne. Śpiewacy wykonują także pieśni napisane specjalnie dla nich. Wielokrotnie występowali na Łotwie, a także w Holandii, Niemczech, Bułgarii i Gruzji.

 

Usłyszymy także Savieši – zespół założony w 1985 roku. Reprezentuje parafię Viļķene w dystrykcie Limbaži. Muzycy uczestniczą w Festiwalach Pieśni i Tańca, dając wiele koncertów w swoim regionie, na Łotwie i za granicą. Członkowie zespołu są niezwykle aktywni, otwarci na nowe przedsięwzięcia i spotkania, zwłaszcza z innymi zespołami śpiewaczymi.

 

Tego dnia zagra również meksykańska grupa Dängo – Fiesta Grande. Zespół pieśni i tańca założony w 2007 roku w mieście Ixmiquilpan. Reprezentują region Hidalgo na festiwalach i kongresach pieśni i tańca w całym Meksyku oraz na świecie, od 2018 roku wspólnie z Boliwią, Chile, Kolumbią, Peru, Ekwadorem, Paragwajem i innymi zespołami z Meksyku organizują Międzynarodowy Fertiwal Tańca „Dängo”.

 

Szczegóły na stronie.

 

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu jest marszałkowską instytucją kultury.

 

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej w Toruniu

I Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

26 lipca 2022 r.

 

Materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w ToruniuMateriał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w Toruniu

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone