Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Rezonans w szpitalu w Świeciu

Pracownia rezonansowa w Nowym Szpitalu w Świeciu, fot. Tymon Markowski

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Czytaj więcej

Szpital w Chełmnie coraz nowocześniejszy

Otwarcie nowego segmentu lecznicy, 22 października 2015, fot. Mikołaj Kuras

Pacjenci szpitala w Chełmnie korzystają z wyremontowanych oddziałów chorób wewnętrznych i rehabilitacyjnego oraz nowo zakupionych tomografu komputerowego i ultrasonografu. 22 października odbyło się uroczyste otwarcie tego segmentu lecznicy po zakończeniu inwestycji sfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Czytaj więcej

Aseptyka najwyżej próby

Otwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAK

Szpital w Aleksandrowie Kujawskim jest jednym z beneficjentów realizowanego konsekwentnie przez samorząd województwa założenia, że baza materialna wszystkich lecznic w regionie musi odpowiadać współczesnym europejskim standardom lecznictwa. W piątek (16 października), po zakończeniu prac termomodernizacyjnych w głównym budynku lecznicy, otwarto tam nową centralną sterylizatornię wykorzystującą sprzęt sterylizacyjny najnowszej generacji.

Czytaj więcej

Psychiatria w Świeciu ma 160 lat

Fot. Tymon Markowski

Wojewódzki Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych im. dra Józefa Bednarza w Świeciu, jeden najstarszych polskich ośrodków leczenia psychiatrycznego, obchodzi 160-lecie istnienia. Mieszcząca się w zabytkowym XIX-wiecznym kompleksie placówka została w ostatnim czasie zmodernizowana i doposażona kosztem 28 milionów złotych. Główne obchody jubileuszu odbyły się 8 października z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego.

Czytaj więcej

Rezonans w Bizielu

Fot. Tymon Markowski

W bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela działa od 6 października nowy najnowszej generacji aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Placówka, która jeszcze kilka miesięcy temu wysyłała pacjentów na tego typu badania do innych lecznic, ma teraz dwie pracownie rezonansowe, co znacząco skraca czas oczekiwania na diagnozę. Zakup był możliwy dzięki środkom z naszego RPO.

Czytaj więcej

Nowe karetki pogotowia ratunkowego

Fot. Mikołaj Kuras

System ratownictwa medycznego w rejonie Włocławka wzbogacił się o cztery supernowoczesne karetki, wyposażone w specjalistyczną aparaturę do skutecznej resuscytacji oraz urządzenia do teletransmisji i zapisywania parametrów życiowych pacjenta. Cztery takie same ambulansy jeżdżą już także w Toruniu. Zakupy sfinansował samorząd województwa.

Czytaj więcej

Włocławski WOMP po przeprowadzce

Fot. Tymoteusz Tymiński
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku rozpoczął w grudniu działalność w nowej siedzibie. Funkcjonalny dwukondygnacyjny budynek, z rozbudowaną częścią dedykowaną osobom korzystającym z usług WOMP i zamontowanymi z myślą o niepełnosprawnych windami, został wzniesiony z zachowaniem zabytkowej formy architektonicznej wyburzonego XIX-wiecznego szpitala.

Czytaj więcej

Nowa część szpitala w Więcborku

Nowa część szpitala w Więcborku, fot. Tymon Markowski

W Szpitalu Powiatowym im. dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego w Więcborku (powiat sępoleński) otworzono 17 września między innymi nowo wybudowane oddział intensywnej opieki medycznej oraz blok operacyjny. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 18 września wizytę w szpitalu złożył marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

Diagnostyka medyczna z najwyższej półki

Nowy sprzęt w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu działa już zakupiony w ostatnim czasie angiograf nowej generacji, pomocny przede wszystkim w skutecznym inwazyjnym leczeniu zawału serca. Placówka pełni stały dwudziestoczterogodzinny ostry dyżur dla pacjentów ze świeżym zawałem. 4 września wizytował ją marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj więcej

95 milionów złotych na inwestycje szpitali

Tomograf komputerowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras

W ramach rozstrzygniętego jesienią 2014 roku konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, 21 placówek medycznych w całym regionie otrzymało wsparcie na zakupy wyposażenia i niezbędną modernizację. Wśród nich znalazły się bydgoskie Centrum Onkologii i Szpital Biziela, toruński Wojewódzki Szpital Zespolony, grudziądzki Szpital Biegańskiego i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku. Łączna wartość dofinansowania to 95 milionów złotych.

Czytaj więcej

  • 1
  • 2

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone