Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Inwestycje w Służbie Zdrowia

Inwestycje w Służbie Zdrowia

 

Dobrze działające publiczne lecznictwo to jedna z najważniejszych kwestii, które stawiają sobie za cel współczesne społeczeństwa. Słusznie przyjmujemy, że dla ratowania zdrowia i życia, a także dla właściwie prowadzonej i dostępnej profilaktyki zdrowotnej należy uruchomić wszelkie możliwe środki. To założenie, ta zasada przyświeca też samorządowi województwa kujawsko-pomorskiego i zarządowi województwa, którym kieruję.

 

Zależy nam, by w dającym się określić czasie znacząco poprawić dostępność diagnostyki i leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu, tych z dużych miast i tych z małych wsi. Stąd duże nakłady w tej sferze, w ciągu ostatnich lat i obecnie. Nasze szpitale, wojewódzkie i powiatowe, przeszły na naszych oczach znaczącą modernizację połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów oraz zakupami wyposażenia i nowoczesnej aparatury, o jakich do niedawna mogliśmy tylko marzyć.

 

Kontynuujemy ten proces, wykorzystując na związane z nim inwestycje środki europejskie i środki własne samorządu województwa. Mam wielką satysfakcję, że życzliwie nam Państwo kibicują. 

 

Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Styczeń 2017

 

 


Radioterapia we Włocławku przyjmuje pacjentów

Akcelerator we włocławskim zakładzie radioterapii bydgoskiego regionalnego Centrum Onkologii, fot. CO

Pacjentów przyjmuje już nowo uruchomiony włocławski zakład radioterapii bydgoskiego regionalnego Centrum Onkologii. Terapię w tej bardzo potrzebnej w tej części regionu placówce będą odbywać pacjenci onkologiczni z rejonu Włocławka, którzy w innych warunkach byliby zmuszeni do dojazdów do Bydgoszczy. Obiekt powstał dzięki środkom naszego RPO poprzedniej perspektywy, wyposażenie sfinansowały bydgoski ośrodek onkologiczny i Ministerstwo Zdrowia. Oficjalne otwarcie odbyło się 15 listopada.

Czytaj więcej

Budowlani w szpitalu na Bielanach jeszcze tej jesieni

Konferencja prasowa marszałka województwa, kierownictwa Budimeksu oraz prezesa KPIM i dyrektora WSZ, fot. Mikołaj Kuras

Rusza rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Rozpoczęcie inwestycji, która potrwa 36 miesięcy i nie przerwie funkcjonowania lecznicy, z początkiem listopada. Kierownictwo placówki zapewnia, że zrobi wszystko, by pacjenci odczuli to jak najmniej.

Czytaj więcej

Sprzęt dla włocławskiego szpitala

Szpital im. Popiełuszki, dyżurka pielęgniarek, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, samorządowa wojewódzka spółka celowa, ogłosiła przetarg na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne.

Czytaj więcej

Rezonans w szpitalu w Świeciu

Pracownia rezonansowa w Nowym Szpitalu w Świeciu, fot. Tymon Markowski

Nowy Szpital w Świeciu wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną, w tym aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Inwestycja, obejmująca także adaptacyjną modernizację pomieszczeń dla pracowni rezonansowej, została sfinansowana z puli naszego RPO 2007-2013. Otwarcie odbyło się 18 listopada z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego.

Czytaj więcej

Szpital w Chełmnie coraz nowocześniejszy

Otwarcie nowego segmentu lecznicy, 22 października 2015, fot. Mikołaj Kuras

Pacjenci szpitala w Chełmnie korzystają z wyremontowanych oddziałów chorób wewnętrznych i rehabilitacyjnego oraz nowo zakupionych tomografu komputerowego i ultrasonografu. 22 października odbyło się uroczyste otwarcie tego segmentu lecznicy po zakończeniu inwestycji sfinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.

Czytaj więcej

Aseptyka najwyżej próby

Otwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAK

Szpital w Aleksandrowie Kujawskim jest jednym z beneficjentów realizowanego konsekwentnie przez samorząd województwa założenia, że baza materialna wszystkich lecznic w regionie musi odpowiadać współczesnym europejskim standardom lecznictwa. W piątek (16 października), po zakończeniu prac termomodernizacyjnych w głównym budynku lecznicy, otwarto tam nową centralną sterylizatornię wykorzystującą sprzęt sterylizacyjny najnowszej generacji.

Czytaj więcej

Psychiatria w Świeciu ma 160 lat

Fot. Tymon Markowski

Wojewódzki Szpital dla Psychicznie i Nerwowo Chorych im. dra Józefa Bednarza w Świeciu, jeden najstarszych polskich ośrodków leczenia psychiatrycznego, obchodzi 160-lecie istnienia. Mieszcząca się w zabytkowym XIX-wiecznym kompleksie placówka została w ostatnim czasie zmodernizowana i doposażona kosztem 28 milionów złotych. Główne obchody jubileuszu odbyły się 8 października z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego.

Czytaj więcej

Rezonans w Bizielu

Fot. Tymon Markowski

W bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela działa od 6 października nowy najnowszej generacji aparat do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. Placówka, która jeszcze kilka miesięcy temu wysyłała pacjentów na tego typu badania do innych lecznic, ma teraz dwie pracownie rezonansowe, co znacząco skraca czas oczekiwania na diagnozę. Zakup był możliwy dzięki środkom z naszego RPO.

Czytaj więcej

Nowe karetki pogotowia ratunkowego

Fot. Mikołaj Kuras

System ratownictwa medycznego w rejonie Włocławka wzbogacił się o cztery supernowoczesne karetki, wyposażone w specjalistyczną aparaturę do skutecznej resuscytacji oraz urządzenia do teletransmisji i zapisywania parametrów życiowych pacjenta. Cztery takie same ambulansy jeżdżą już także w Toruniu. Zakupy sfinansował samorząd województwa.

Czytaj więcej

Włocławski WOMP po przeprowadzce

Fot. Tymoteusz Tymiński
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we Włocławku rozpoczął w grudniu działalność w nowej siedzibie. Funkcjonalny dwukondygnacyjny budynek, z rozbudowaną częścią dedykowaną osobom korzystającym z usług WOMP i zamontowanymi z myślą o niepełnosprawnych windami, został wzniesiony z zachowaniem zabytkowej formy architektonicznej wyburzonego XIX-wiecznego szpitala.

Czytaj więcej

  • 1
  • 2

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.