Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Sprzęt dla włocławskiego szpitala

Szpital im. Popiełuszki, dyżurka pielęgniarek, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Szpital im. Popiełuszki, dyżurka pielęgniarek, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, samorządowa wojewódzka spółka celowa, ogłosiła przetarg na dostarczenie wyposażenia dla zmodernizowanego pawilonu nr 5 Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. Popiełuszki. Zostaną tu umieszczone oddziały neurologiczny i okulistyczny oraz związane z nimi poradnie specjalistyczne i dwie okulistyczne sale operacyjne.

 

Przetarg dotyczy sprzętu i aparatury medycznej dla obu oddziałów, w tym odcinka leczenia udaru mózgu, sal operacyjnych i obu poradni – chodzi m. in. łóżka, kardiomonitory, stoły operacyjne, mikroskopy operacyjne i ultrasonograf okulistyczny, aparaty do znieczulenia i resuscytacji oraz sprzęt anestetyczny.

 

Roboty budowlane w budynku nr 5 właśnie się zakończyły, trwają odbiory końcowe. Łączy koszt modernizacji tej części lecznicy to 16 milionów złotych.

 

Inwestycje modernizacyjne w Szpitalu im. Popiełuszki trwają etapami od 2009, dotyczyły m. in. oddziałów urologicznego i kardiologicznego oraz dziecięcego i internistycznego, zakładu rehabilitacji i dostaw wyposażenia. Ostatnie zakupy to meble medyczne i zapewniający placówce niezawodność zasilania elektrycznego agregat prądotwórczy za łącznie blisko pół miliona złotych.

 

Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do rozbudowy lecznicy, która oznacza powiększenie kubatury o jedną trzecią, powstanie nowych oddziałów oraz przemyślany rozkład funkcjonalny, a także gruntowaną modernizację istniejących obiektów z dostosowaniem do standardów nowoczesnego lecznictwa. Przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy kompleksu, który powinien powstać do końca roku.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 września 2016 r.   

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone