Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

edukacja

Festiwal Umiejętności Zawodowych

Logo KPCEN Włocławek

Za nami  IV edycja Festiwalu Umiejętności Zawodowych, wydarzenia, które włocławski KPCEN  organizuje we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną we Włocławku.

Czytaj więcej

„Mój ulubiony miś – bohater literacki” - konkurs

Logo Pedagogocznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia działająca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy Dziecięca Akademia Czytania Bajek zaprasza dzieci przedszkolne i uczniów klas I – III szkół podstawowych z województwa kujawsko – pomorskiego do udziału w czytelniczym konkursie plastycznym „Mój ulubiony miś – bohater literacki“.

Czytaj więcej

XII Powiatowe Targi Edukacyjne w Mogilnie

Stoisko infromacyjno-promocyjne KPCEN w Bydgoszczy, fot. I. Zduńczuk

7 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Mogilnie odbyły się XII Powiatowe Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mogilnie. Uczestniczyli w nich nauczyciele, wychowawcy szkół i placówek z powiatu mogileńskiego.

Czytaj więcej

Pracownie w „Maczku” w przyszłym roku szkolnym

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wizytuje inwestycję w „Maczku”, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W dedykowanym dzieciom i młodzieży z dysfunkcją słuchu Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy trwają zaawansowane prace na budowie nowego budynku warsztatów praktycznej nauki zawodu, w których kształcić się będą m.in. przyszli technicy informatycy i elektronicy. Wczoraj (11 grudnia) inwestycję wizytował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Konferencja z okazji zakończenia Roku Moniuszki - Śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki

Logo KPCEN w Bydgoszczy

4 grudnia 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli odbyła się konferencja Śpiewniki domowe Stanisława Moniuszki zorganizowana w ramach działań edukacyjnych w Roku Moniuszki.

Czytaj więcej

Program STREFA ZAWODOWCA - seminarium branżowe

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

26 listopada 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyło się spotkanie demonstrujące możliwe metody wsparcia i korzyści dla ucznia wynikające z praktycznego kształcenia zawodowego, a także współpracy na platformie Szkoła-Uczelnia-Pracodawca.

Czytaj więcej

Inowrocławski „Medyk” powiedział „NIE!” przemocy.

Logo Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

30 listopada w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu odbyła się konferencja naukowa „Przemocy mówię – NIE!”.Gośćmi „Medyka” byli wykładowcy akademiccy, przedstawiciele policji i instytucji zajmujących się problemem przemocy. Wykład Wartości jak drogowskazy z zakazem przemocy. Od filozofii do biologii wygłosił dr Tomasz Komendziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. O Obliczach przemocy opowiedział mgr Krzysztof Jankowski z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Czytaj więcej

Konkursu Drzewo Roku 2020

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zgłosiło rosnący w pobliżu placówki, przy ul. Jagiellońskiej 9, miłorząb do konkursu Drzewo Roku 2020.

Czytaj więcej

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie! – kampania społeczna Ośrodka Braille’a

Podsumowanie kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”, fot. Filip Kowalkowski

Marszałkowski Ośrodka Braille’a w Bydgoszczy podsumował wczoraj (3 grudnia) kampanię społeczną "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!" na rzecz integracji osób, u których występują problemy wzrokowe ze środowiskiem ludzi widzących. Głównym punktem uroczystości z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego było wręczenie placówkom edukacyjnym ,,Certyfikatów Przyjaznych Osobom Niewidomym".

Czytaj więcej

Wystawa „Pierwsza gwiazdka”

Logotyp PBW Bydgoszcz

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Pragnąc wprowadzić Państwa w ten świąteczny czas Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy przygotowała wystawę „Pierwsza gwiazdka” poświęconą tradycji szopek bożonarodzeniowych. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach 2 – 20 grudnia 2019 r. w czytelni głównej.

Czytaj więcej

Regionalny Konkurs Gazetek Szkolnych przechodzi do historii?

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Najprawdopodobniej tak. Choć nigdy niczego nie można być pewnym. A my mamy nadzieję, że kiedyś powróci. Przynajmniej, jak się okazało, i organizatorzy, i nagrodzone redakcje gazetek tego właśnie by chcieli.

Czytaj więcej

IV edycja konferencji "Matematykę można polubić"

Warsztaty p. Joanny Wójcik - pedagoga poradni psychologiczno-pedagogicznej, fot. KCPEN Włocławek

„Matematykę można polubić” to tytuł IV edycji konferencji, która 22 listopada br. odbyła się w KPCEN we Włocławku. Głównym tematem wydarzenia było kreatywne podejścia do organizacji edukacji matematycznej dzieci i uczniów.

Czytaj więcej

NOWA STRUKTURA KPCEN W BYDGOSZCZY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Uprzejmie informujemy, że w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy została zmieniona struktura organizacyjna. Od 1 grudnia 2019 r. placówka posiada sześć pracowni:

Czytaj więcej

Mamy już 7 doradców metodycznych

Logo KPCEN w Bydgoszczy

21.11.2019 roku zostały podpisane porozumienia między Markiem Gralikiem Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty a Robertem Preusem dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w sprawie powołania czterech nowych doradców metodycznych.

Czytaj więcej

PLASTYKA W SZKOLE (III edycja)

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego zorganizowali III edycję szkolenia PLASTYKA w SZKOLE. Konferencja odbyła się w auli KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Zbrodnia pomorska – portal z materiałami dla szkół

Fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl dla UMWK-P

Instytut Pamięci Narodowej opracował nowy portal historyczno-edukacyjny „Zbrodnia pomorska 1939”, na którym można znaleźć materiały edukacyjne na temat zbrodni pomorskiej, przygotowane dla szkół i społeczności szkolnych. Zachęcamy nauczycieli i uczniów do korzystania m.in. z multimediów, wystaw, map, galerii zdjęć i zbiorów zadań.

Czytaj więcej

PONADCZASOWE INSPIRACJE EDUKACYJNE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

W listopadzie Kujawsko–Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zorganizowało dwie interesujące konferencje propagujące idee przedstawicieli NURTU NOWEGO WYCHOWANIA: Celestyna Freineta i Helen Parkurst.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na seminarium branżowe „Platforma szkoła-uczelnia-pracodawca perspektywą dla kształcenia branżowego”

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Zapraszamy dyrektorów, kierowników szkolenia zawodowego, doradców zawodowych, nauczycieli zawodu, pedagogów na  seminarium, którego tematem przewodnim jest współpraca, wyzwania, bariery  i odkrywanie współzależności w działaniach szkół, uczelni wyższych i pracodawców w celu rozwijania kompetencji zawodowych uczniów zgodnych z potrzebami rynku pracy.

Czytaj więcej

Kurs dla kandydatów na kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności różnych typów szkół na dziesięciogodzinny kurs KIEROWNIK WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. Zajęcia odbędą się w dniach 5 grudnia i 14 grudnia 2019 roku. Program kursu realizowany jest na podstawie Załącznika nr 7 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży w formie wykładów i zajęć praktycznych.

Czytaj więcej

POWRÓT DORADZTWA METODYCZNEGO DO KPCEN W BYDGOSZCZY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

12 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Robert Preus dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w obecności Zbigniewa Ostrowskiego Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Beaty Więckowskiej Naczelnika Departamentu Kultury i Edukacji oraz dyrektorów szkół, innych placówek doskonalenia nauczycieli podpisali porozumienie w sprawie powołania doradców metodycznych.

Czytaj więcej

Międzynarodowe warsztaty dla nauczycieli Erasmus+. VII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy

Logo KPCEN w Bydgoszczy

14 listopada 2019 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy gościło nauczycieli z Portugalii, Turcji i Włoch uczestniczących w projekcie Cross Borders with Englishkoordynowanym przez VII LO w Bydgoszczy w ramach programu Erasmus+.

Czytaj więcej

Serfujesz po sieci? Rób to z głową! - konkurs internetowy

Logotyp PBW Bydgoszcz

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy ogłasza konkurs pt. „Serfujesz po sieci? Rób to z głową!“ skierowany do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Czytaj więcej

Szkoła na miarę Europy

Logo KPCEN w Toruniu

Radowo Małe – to niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim. W tej wsi jest poczta, sklep „Dino” i mały kościół oraz nieduży – jak wiele innych w podobnych wsiach – budynek szkoły podstawowej… i na tym kończy się nasze stereotypowe widzenie szkoły w wiejskim środowisku.

Czytaj więcej

IV Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznej w Korczaku

Wręczenie nagród, fot. KPSOSW im. J. Korczaka w Toruniu

14 listopada w KPSOSW odbył się IV Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Celem festiwalu jest kształtowanie wśród uczniów patriotycznych postaw, szacunku do kraju i języka ojczystego. Na przywitanie nauczyciele z naszego Ośrodka zaśpiewali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni pt.: Kocham wolność”. Pani Dyrektor Agnieszka Wyrwas powitała przybyłych gości podkreślając, iż znajomość historii Polski jest dla każdego z nas niezwykle ważna. Podczas tej doniosłej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Czytaj więcej

BETT SHOW 2020

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu we współpracy

z Unią Europejskich Federalistów w Łodzi organizuje w dniach

22–25 stycznia 2020 r.

wyjazd studyjny do Londynu

na targi edukacyjne BETT Show 2020

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone