Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Maturzyści, powodzenia!

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wystartowały matury. Do dzisiejszego (5 maja) egzaminu pisemnego z matematyki przystąpiło w Kujawsko-Pomorskiem 19 tysięcy abiturientów. Zachęcamy do powtórek z Kujawsko-Pomorską  Szkołą Internetową. 

Czytaj więcej

Wycieczka szkolna

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  szkolenia  z prawidłowej organizacji wycieczki szkolnej. Zapraszamy dyrektorów,  nauczycieli  przedszkoli, szkół i placówek na warsztaty online: Odpowiedzialność dyrektora, nauczyciela za organizację wycieczki szkolnej

Czytaj więcej

„Od przedszkola do biblioteki” – szkolenie online

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego do udziału w szkoleniu online „OD PRZEDSZKOLA DO BIBLIOTEKI”, które odbędzie się 12 maja 2021 r. w godzinach 14.00-15.30.

Czytaj więcej

Giganci Kujaw i Pomorza – Marian Rejewski

Logo Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki zainaugurował 19 lutego b.r. cykl edukacyjny Giganci Kujaw i Pomorza. Tegoroczna edycja jest poświęcona wybitnym naukowcom związanym z naszym regionem.

Czytaj więcej

Wirtualny Eduroom

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprojektowało wirtualny eduroom.

Czytaj więcej

Majowe święta narodowe

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele przed nami dwa ważne święta narodowe: 2 maja - Dzień Flagi, 3 maja - obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Okrągłą rocznicę pierwszej spisanej w 1791 roku konstytucji w Europie Sejm Rzeczypospolitej uczcił, ogłaszając bieżący rok rokiem Konstytucji 3 maja.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo w szkole

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  szkolenia  z zakresu bezpieczeństwa dla kadry kierowniczej, nauczycieli.           Tym razem zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli  przedszkoli, szkół    i placówek na szkolenie online: Bezpieczeństwo w placówce oświatowej - atak terrorystyczny.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Książki na oddziałach szpitalnych w Bydgoszczy

Podczas spotkania informującego o zasobach Biblioteki Regionalnej, fot. Ilona Jeziorkowska

Każde święto książki jest wspaniałą okazją do licznych spotkań popularyzujących słowo pisane. Przesłanie i idea tej uroczystości w bieżącym roku ma znaczenie szczególne ze względu na liczne ograniczenia spowodowane pandemią, które utrudniają dostęp do szeroko pojętej kultury. Z tej okazji w dniu 22 kwietnia odbyły się spotkania tematyczne on-line, podczas których zaproszeni goście dzielili się z naszymi uczniami pasją do literatury,  zachęcając w ten sposób do częstszego obcowania z książką.

Czytaj więcej

Powrót nauczycieli do szkół po zdalnym nauczaniu

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Pracownia Wychowania i Psychologicznej Pomocy Szkole Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na konferencję skupiającą uwagę na zdrowiu psychofizycznym nauczycieli  z udziałem dr Violetty Ambroziak-Krzysztofowicz, psychiatry, psychoterapeutki i superwizora. Prelegentka w pracy z pacjentami wykorzystuje podejście integrujące wiedzę medyczną i psychoterapeutyczną do wspierania jak najszybszego powrotu do dobrego funkcjonowania, radzenia sobie ze stresem, napięciem, lękiem i zmęczeniem.

Czytaj więcej

Powtórka przed maturą z e-Szkołą

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się egzaminy maturalne. Wszystkich licealistów zachęcamy do powtórzenia materiału podczas popołudniowych spotkań z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Z myślą o maturzystach przygotowaliśmy także specjalny blok filmów, składający się z ponad 300 adresowanych do nich e-lekcji. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Jan Czochralski – życie jak film

Patronem Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego będzie profesor Jan Czochralski (na zdjęciu), źródło: www.commons.wikimedia.org

Biografie niektórych postaci są niemal gotowym materiałem na filmowy scenariusz. Takie też są losy wybitnego polskiego uczonego związanego z podbydgoską Kcynią. Profesor Jan Czochralski, chemik i metaloznawca, był wynalazcą metody otrzymywania monokryształów krzemu, podstawy procesu produkcji układów scalonych, na których opiera się nasz cyfrowy świat. Pracy naukowo-badawczej towarzyszyły wielkie marzenia, miłość, wojna i okupacja, wątek szpiegowski i artystyczny. Są wzloty i upadki, triumfy, klęski, a także łut szczęścia. Byłby to scenariusz budzący wiele emocji, ale też kontrowersji. Jest to także ciekawy materiał dla pasjonatów nauki.

Czytaj więcej

Zdrowy kręgosłup

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy zaprasza do obejrzenia filmu Zdrowy kręgosłup cz.1 

Czytaj więcej

Wzmocnienie po roku pandemii – oferta KPCEN w Toruniu

Logo KPCEN w Toruniu

Czujesz się wyczerpany po roku pandemii? W trosce o dobrostan nauczycieli i uczniów podczas nauki zdalnej oraz po powrocie do szkół, zapraszamy na zdalne spotkania, dzięki którym Ty i Twoi uczniowie otrzymacie wsparcie:

Czytaj więcej

Przygotuj się do egzaminów z e-Szkołą

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Czym charakteryzuje się prawo administracyjne? Jak funkcjonował system feudalny? Co kryje się pod pojęciem pola magnetycznego? Jak wygląda szereg homologiczny kwasów karboksylowych? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do zbliżających się egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Jaki znak Twój? Świętowanie rocznic państwowych w dobie pandemii

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek na bezpłatne szkolenie online Jaki znak Twój?Świętowanie rocznic państwowych w dobie pandemii.Odbędzie się ono 19 kwietnia 2021 roku o godz. 10.00 na platformie ClickMeeting.

Czytaj więcej

Kwietniowe zajęcia w naszej e-Szkole

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Czym charakteryzowała się kultura polska na przełomie XIX i XX wieku? Jak napisać list formalny w języku angielskim? Co kryje się pod pojęciem obwodów elektrycznych? Jak wyglądała droga ku II wojnie światowej? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierujemy głównie do przygotowujących się do zbliżających się egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

Czytaj więcej

Nasze dzieci w sieci

Logo KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na bezpłatne warsztaty online - Nasze dzieci w Sieci. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, czyli profilaktyka uzależnień

Czytaj więcej

Podsumowanie internetowego konkursu „O wielu pasjach w życiu jednego człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany”

Konkurs - logotyp

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy – wydział Muzeum Oświaty wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy zorganizowali ponadregionalny konkurs internetowy pt. „ O wielu pasjach w życiu jednego  człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego oraz spoza województwa, zainteresowanych tematyką konkursu.                                                                                                                       

Czytaj więcej

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Moja ulubiona książka”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka  im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy - logotyp

W siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy rozstrzygnięto Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „Moja ulubiona książka”. Konkurs został zorganizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu „Fantastyka nie jest mi obca”

Lem 2021 - logotyp

Ponadregionalny konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Fantastyka nie jest mi obca” trwał od 1 do 14 marca 2021 r. Polegał na wypełnieniu formularza internetowego zawierającego ponad 30 pytań testowych zamkniętych jedno- i wielokrotnego wyboru oraz kilka pytań otwartych.

Czytaj więcej

„Nowe media a edukacja” - konferencja online w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

„Nowe media a edukacja” - konferencja online - logotyp

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza na konferencję online: „Nowe media a edukacja”, która odbędzie się 14 kwietnia (środa) 2021 r. w godzinach 14.30-17:00.Wydarzenie adresowane jest do nauczycieli, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką.

Czytaj więcej

WebQuest Kwietniowych Antypiratów

Kwietniowi Antypiraci - logotyp

To już V edycja ogólnopolskiej akcji Kwietniowi Antypiraci organizowanej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Czytaj więcej

Przyjaciele Zippiego na bis!

KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawców świetlic na nową edycję szkoleń  Przyjaciele Zippiego na bis!

Czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Teatru w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy

uczniowie w sali szpitalnej oglądają przedstawienie, fot. Marta Kozłowska

Dnia 27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tygodniu poprzedzającym to święto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach tematycznych poświęconych kulturze i sztuce. Pandemia nie pozwala teraz na wiele dotychczasowych aktywności. Kina, muzea i teatry są zamknięte. Wciąż pozostają jednak ludzie, dla których niemożliwe nie istnieje, a ich motto to z całą pewnością "show must go on". Ada Zurawska i Cezary Markiewicz z grupy teatru improwizacyjnego Bujdy i Bajania gościli właśnie 27 marca, za pośrednictwem łączenia online, w Klinice Psychiatrii. Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli naszej szkoły, przygotowali prace plastyczne, które stanowiły później tło całego spektaklu. Młodzież wymyśliła również zarys postaci. Dzięki temu nasi podopieczni mieli bezpośredni wpływ na to, co zaistnieje na scenie. O oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Toczko czym sprawił młodzieży nie tylko niespodziankę, ale i ogromną frajdę.

Czytaj więcej

Wyniki II edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Co by było gdyby, czyli spuść fantazję ze smyczy”

Aleksander Bałos(Szkoła Podstawowa w Łubiance), Auta latały (Gdyby latały samochody) (J.K. Rowling, seria Harry Potter)

II edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pn. „Co by było gdyby, czyli spuść fantazję ze smyczy” stanowi część projektu edukacyjnego promującego czytelnictwo, realizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu we współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu, z Biblioteką Uniwersytecką w Toruniu, Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Toruniu, Fundacją na rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół „Dorotkowo” oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Toruniu.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone