Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

edukacja

Wejdź do gry. Wyrusz w trasę

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy opracowało grę miejską (dydaktyczną) W poszukiwaniu skarbu. Bydgoska opowieść wędrowca.

Czytaj więcej

SMOK CZY SMOG?

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Inauguracja projektu  ekologicznego „Czy to Smok, czy Smog?”  dla dzieci   i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021

Czytaj więcej

Narzędzia do edukacji zdalnej – KPCEN Toruń na szkoleniu

Logo KPCEN w Toruniu

Zespół KPCEN w Toruniu przeszedł dwa szkolenia 14 i 21 września, by umożliwić nauczycielom jak najwięcej sposobów uczestnictwa w zdalnych formach doskonalenia.

Czytaj więcej

Narzędzia cyfrowe wspierające rozwój twórczego i kreatywnego myślenia - warsztaty online

Logo KPCEN Włocławek

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza nauczycieli na warsztaty online Narzędzia cyfrowe wspierające rozwój twórczego i kreatywnego myślenia,które odbędą się w dn. 19 i 26 października 2020 r. Szkolenie poprowadzi Dominika Cieślikowska, psycholożka  i edukatorka z kilkunastoletnim doświadczeniem prowadzenia zdalnych procesów edukacyjnych.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów – ostatni tydzień na składanie wniosków

Gala wręczenia stypendiów, 2018 rok, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Do 30 września czekamy na wnioski do trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół mogą otrzymać nawet 5 tysięcy złotych rocznie. Wsparcie trafi w tym roku do ponad półtora tysiąca młodych mieszkańców regionu.

Czytaj więcej

POMNOŻYĆ KREATYWNOŚĆ, czyli MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli wszystkich specjalności różnych typów szkół na inspirującą konferencję POMNOŻYĆ KREATYWNOŚĆ, czyli MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KROPKI. Konferencja połączona z warsztatami odbędzie się 29 września 2020 roku w godzinach 15.30 - 18.00 w siedzibie KPCEN w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9.

Czytaj więcej

Zarządzanie oświatą – kurs kwalifikacyjny

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Dla nauczycieli, którzy chcą zdobyć kwalifikacje do zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach oświatowych, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu organizuje Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą.

Czytaj więcej

Spotkanie z nauczycielami naszej e-szkoły

Spotkanie z kadrą Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Stawili się do pracy bezpośrednio po ogłoszeniu lockdownu i zamknięciu szkół, cierpliwie wspierali młodzież w powtórkach przed egzaminami, podnosili na duchu, nie pozwolili „zardzewieć” w bezruchu przed komputerami – nauczyciele Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej gościli wczoraj (21 września) w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie podejmowali ich marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Od 1 października e-szkoła wznawia zajęcia online.

Czytaj więcej

Nauczyciele konsultanci KPCEN w Bydgoszczy podnoszą kompetencje cyfrowe

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy od 1 do 3 września 2020 roku dla grupy pierwszej oraz od 7 do 9 września 2020 roku dla grupy drugiej  odbyło się szkolenie  Praca zdalna nauczyciela konsultantaorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.

Czytaj więcej

Kompleksowe Wspomaganie Szkół – podpisanie umów

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu reprezentowane przez Sławomira Żebrowskiego – dyrektora i Agnieszkę Przybyszewską – wicedyrektora placówki podpisało 11 września 2020 roku umowy dotyczące Kompleksowego Wspomagania Szkół na kolejny rok szkolny.

Czytaj więcej

Nasz profesjonalizm i Twój potencjał gwarantują sukces

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli,  jak co roku, może się poszczycić szeroką ofertą szkoleniową skierowaną do dyrektorów oraz nauczycieli.  Zachęcamy do zapoznania się z  nią w sposób tradycyjny w publikacji Oferta szkoleń 2020/2021 oraz poprzez elektroniczny Informator zamieszczony na stronie WWW KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA NAUCZYCIELI UCZĄCYCH RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza na kursy języka angielskiego dla nauczycieli uczących różnych przedmiotów.

Czytaj więcej

Niezbędnik raczkującego wychowawcy

Niezbędnik raczkującego wychowawcy - okładka publikacji

Niezbędnik raczkującego wychowawcy, jak sam tytuł wskazuje, przeznaczony jest przede wszystkim dla nauczycieli stawiających pierwsze kroki w roli wychowawców. Oczywiście zajrzeć do tej lektury może każdy, nawet dojrzały nauczyciel. Mamy nadzieję, że nie będzie tego żałował.

Czytaj więcej

KONFERENCJA – UCZYMY SIĘ POMAGAĆ DZIECIOM I MŁODZIEŻY W KRYZYSIE

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy wraz z Fundacją „Salus Homini” oraz Powiatową Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Nakle nad Notecią zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz lekarzy, pielęgniarki, kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny do udziału w konferencji „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie – kontynuacja”, która odbędzie się 9 października 2020 roku (spotkanie online o godz.9.00) .Na część warsztatową zapraszamy 9 i 15 października 2020 roku.

Czytaj więcej

IV Przegląd „Na kujawską nutę” w nowej, zdalnej odsłonie

IV Przegląd „Na kujawską nutę” - plakat

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza do udziału w kolejnej edycji Przeglądu „Na kujawską nutę”. Jest on skierowany do dzieci i nauczycieli przedszkoli oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej z powiatów: lipnowskiego, rypińskiego, radziejowskiego, aleksandrowskiego, włocławskiego oraz Miasta Włocławek, którzy, podejmują aktywność wokalno-taneczną czerpiąc z folkloru Kujaw.

Czytaj więcej

Jak dobrze zarządzać szkołą/placówką oświatową?

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Okazało się, że przed oświatą stoją nowe zadania. Z wyzwaniami organizacyjnymi, prawnymi i etyczno-moralnymi spotykają się dyrektorzy, wicedyrektorzy i kadra zarządzająca placówkami oświatowymi. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oferuje wiele form pomocy i wsparcia. Także online. Już odbyło się spotkanie Jak organizować pracę dydaktyczną od 1 września 2020 roku?Miały miejsce także pierwsze spotkania online sieci współpracy i samokształcenia dla dyrektorów i kadry zarządzającej przedszkolami.

Czytaj więcej

Konferencja Niełatwy powrót do szkoły

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wychowawców świetlic na konferencję Niełatwy powrót do szkoły inaugurującą nowy rok szkolny. Celem spotkania będzie planowanie pracy opiekuńczo-wychowawczej w czasach pandemii.

Czytaj więcej

Warsztaty Akademia Dobrych Manier

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty Akademia Dobrych Manier. Podczas zajęć, oprócz omówienia podstaw savoir-vivre’u, planowane są działania praktyczne związane z zasadami nakrywania stołu, mową sztućców, spożywaniem posiłków oraz zachowaniem obowiązującym przy tzw. stole szwedzkim.

Czytaj więcej

WSPIERAMY NAUCZYCIELI W REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ PAŃSTWA ORAZ PRIORYTETÓW KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy  w roku szkolnym 2020/2021 proponuje wiele form doskonalenia zawodowego nauczycieli, które wpisują się  w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa oraz priorytety Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Być jak Rydygier – konkurs literacki

Być jak Rydygier – konkurs literacki - plakat

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy pod patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej ogłasza konkurs literacki „Być jak Rydygier, czyli o łączeniu lekarskiej, wojskowej i wolnościowej pasji w życiu jednego człowieka” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

KURS DLA DORADCÓW METODYCZNYCH

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłasza nabór na 60-godzinny kurs TWÓRCZY NAUCZYCIEL SKUTECZNYM DORADCĄ METODYCZNYM. Adresatem oferty są doradcy metodyczni już pełniący tę funkcję i nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz innych placówek oświatowych, którzy czują w sobie potencjał doradczy. Planowane rozpoczęcie zajęć - październik 2020 rok. Koszt kursu wynosi 760 zł.

Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2020

Logotyp - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy

Ponad dwieście osób uczestniczyło w Narodowym Czytaniu 2020 wraz z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, która po raz kolejny brała udział w tej ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Czytaj więcej

Nowa oferta szkoleniowa KPCEN we Włocławku

Informator

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zachęca do zapoznania się z nową ofertą szkoleniową zamieszczoną w Informatorze na rok szkolny 2020/2021.

Czytaj więcej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego – kurs zdalny KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza nauczycieli mianowanych na kurs Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanegow formie zdalnej. Szkolenie rozpoczyna się 8.09 (całość – 8h).

Czytaj więcej

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego – kurs zdalny KPCEN Toruń

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu zaprasza nauczycieli kontraktowych do udziału w kursie Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanegow formie zdalnej. Szkolenie planowane jest na 9.09 (całość – 8h).

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone