Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

edukacja

Zaproszenie do złożenia oferty

Uczestnicy obozu zorganizowanego w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości” podczas warsztatów w Młynie Wiedzy w Toruniu. Fot Andrzej Goiński UMWKP

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza do składania ofert na

przygotowanie programów zajęć dodatkowych wraz ze scenariuszami

w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej

Inowrocławski „Medyk” działa na rzecz bezpieczeństwa. Wakacyjne zajęcia w inowrocławskim „Medyku”. Inowrocławski „Medyk”, policja, straż pożarna…- co z tego wynikło?

Logotyp Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W Inowrocławiu ponownie górą była profilaktyka społeczna. To za sprawą inicjatywy polegającej na już VII edycji „Gier strategicznych z POLICJĄ 2021” , których współorganizatorem było m.in.  Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

Czytaj więcej

Marszałkowskie stypendia dla najlepszych uczniów

Gala rozdania stypendiów „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza II”, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Nawet 5 tysięcy złotych rocznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach trzech marszałkowskich programów stypendialnych. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków ruszy 1 września.

Czytaj więcej

Rozwój nauczycieli na szkoleniach w KPCEN w Toruniu

Logo KPCEN w Toruniu

„Jeśli istnieje sposób, by zrobić coś lepiej – znajdź go” (Thomas Edison) – w tym przekazie ujęte jest nasze działanie. W swojej pracy czerpiemy z dobrych praktyk, szukamy nowych rozwiązań i dzielimy się nimi z uczestnikami naszych zajęć.

Czytaj więcej

Jestem online – wystawa fotografii wykonanych podczas zajęć zdalnych

Logotyp - Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

W Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu można oglądać wystawę zdjęć wykonanych przez podopieczne „Jestem” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia. Fotografie są efektem udziału w warsztatach zdalnych, które były realizowane w czasie pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Edukujemy dla przyszłości: obozy naukowe dla zdolnej młodzieży

Uczestnicy obozu zorganizowanego w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości” podczas warsztatów w Młynie Wiedzy w Toruniu. Fot Andrzej Goiński UMWKP

Przez dwa tygodnie lipca osiemdziesięcioro uczniów z pięciu szkół naszego regionu wzięło lub weźmie udział w obozie naukowym w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości”. W drugim turnusie, trwającym od poniedziałku 19 lipca do piątku 12 lipca, uczestniczą uczniowie szkół średnich z Włocławka i Tucholi. W przygotowanym dla nich programie między innymi zajęcia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie z tytułem Samorządowy Lider Edukacji

Statuetka Samorządowy Lider Edukacji, fot. Andrzej Goiński/UMKWP

Przyszkolne obserwatoria astronomiczne, inwestycje w kujawsko-pomorskich ośrodkach szkolno-wychowawczych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa – to projekty realizowane przez samorząd województwa, docenione w ogólnopolskim konkursie „Samorządowy Lider Edukacji”. W gali wręczenia certyfikatów w Lublinie wziął udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Całoroczne formy doskonalenia KPCEN w Toruniu

Logo KPCEN w Toruniu

Nasze szkolenia to nie tylko krótkie formy. Wielu nauczycieli towarzyszy nam przez cały rok szkolny podczas regularnych spotkań

Czytaj więcej

Latarnia i zegar w KPCEN w Bydgoszczy

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przeprowadziło akcję promocyjną dotyczącą zakupu latarni i zegara. Wydarzenie miało miejsce 29 czerwca 2021 roku  i obejmowało nagranie filmu oraz sesję fotograficzną pracowników placówki w XIX-wiecznych strojach pozyskanych dzięki uprzejmości Macieja Figasa dyrektora Opery Nova w Bydgoszczy. 

Czytaj więcej

Zielone, aktywne - wakacje w parkach krajobrazowych

Parki krajobrazowe naszego regionu to świetne miejsca na wakacyjne wycieczki. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Jeziora idealne do uprawiania turystyki wodnej, trasy piesze i rowerowe, ścieżki tematyczne, bogactwo fauny i flory - to tylko niektóre walory, jakimi parki krajobrazowe w Kujawsko-Pomorskiem przyciągają turystów. Są świetnym miejscem zarówno na dłuższy urlop, jak i na krótki, kilkudniowy wyjazd. Część parków krajobrazowych przygotowała na wakacje specjalną ofertę. Zapraszamy do skorzystania z warsztatów, zajęć terenowych i spacerów po ścieżkach edukacyjnych. 

Czytaj więcej

Lider Edukacji - na zgłoszenia czekamy do 31 lipca

Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Mikołaj Kuras

Po raz piąty wyróżnimy najlepszych, najbardziej twórczych i zaangażowanych nauczycieli regionu. Na kandydatury czekamy do 31 lipca! Decyduje data stempla pocztowego. 

Czytaj więcej

Sieci współpracy i samokształcenia dyrektorów w Ostromecku

Logotyp - KPCEN w Bydgoszczy

„Ostromecko zostało nazwane Bydgoskim Wilanowem przez wielkiego animatora kultury Andrzeja Szwalbego. Szwalbe słusznie porównał ostromeckie pałace i parki z pięknem Wilanowa, bowiem siedziba rodowa Mostowskich, Schönbornów i Alvenslebenów jest perłą architektury, leżącą o krok od granic Bydgoszczy. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku jest zabytkiem unikatowym w skali kraju. Odwiedzających czaruje pięknym rokokowym Pałacem Starym, w którym znajduje się Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego, i majestatycznym Pałacem Nowym, przeplatającym neoklasycyzm z neobarokiem francuskim. Oba pałace usytuowane są w sercu blisko czterdziestohektarowego, historycznego parku.” Tyle możemy przeczytać na oficjalnej stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, które na co dzień zarządza całym Zespołem Pałacowo-Parkowym w Ostromecku. Ogromnym atutem tego miejsca jest możliwość organizowania wielu wydarzeń artystyczno – kulturalnych i edukacyjnych w wyjątkowej scenerii. Jest to nie tylko kompleks zabytkowy, ale też przestrzeń tętniąca życiem, która otworzyła się dla wszystkich. Dla tych, którzy chcą to miejsce odwiedzić i zwiedzić.

Czytaj więcej

Wojewódzki konkurs plastyczny „Sport w życiu człowieka” rozstrzygnięty!

nagrodzone prace konkursowe

 „Wierzyłem w siebie, w swoje możliwości. Kto tego nie robi, z góry skazuje się na przegraną.” –Bronisław Malinowski

Czytaj więcej

NOWOCZESNE DORADZTWO METODYCZNE W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

9 czerwca 2021 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się konferencja pt. NOWOCZESNE DORADZTWO METODYCZNE W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM. DOŚWIADCZENIA I REFLEKSJE,w której uczestniczyli m.in. wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, przedstawiciele organów prowadzących szkoły, dyrektorzy oraz nauczyciele przedszkoli i szkół, a także doradcy metodyczni i nauczyciele konsultanci KPCEN w Bydgoszczy.

Czytaj więcej

Wirtualny escape room edukacyjny

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

Podczas obrad 21.06.2021 roku jury wyłoniło laureatów Wojewódzkiego Konkursu  Eduroom. Wirtualny escape room edukacyjny  organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. 

Czytaj więcej

Gala Laureatów Konkursu Odkrywamy Talenty 2021

Grafika - Odkrywamy Talenty

16 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyło się  uroczyste wręczenie nagród Laureatom Konkursu Odkrywamy Talenty 2021.  Tegoroczna edycja obfitowała w wiele ciekawych i innowacyjnych prezentacji. Komisja konkursowa oceniła 33 nadesłane przez nauczycieli materiały, pokazujące ich pracę z uczniami podczas zajęć dydaktycznych, wychowawczych, w kołach zainteresowań czy w procesie realizacji projektów.

Czytaj więcej

„Mój kolorowy świat” – projekt edukacyjny realizowany w szkole szpitalnej z przedszkolakami i uczniami klas I - III

Biedronka z papieru - przestrzenna praca plastyczna, fot. Milena Pawlak

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej realizowali projekt edukacyjno-terapeutyczny pt. „Mój kolorowy świat”. Adresatami zajęć z zakresu projektu były dzieci – pacjenci  Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy z Oddziałów Neurologii, Neurochirurgii oraz Ośrodka Rehabilitacji Dziennej.

Czytaj więcej

Finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki Mistrz Grafiki Komputerowej

Praca Remigiusza Ojewskiego

2 czerwca 2021 roku w Kujawsko – Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Toruniu odbył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Mistrz Grafiki Komputerowej.

Czytaj więcej

Najlepsi szkolni humaniści w Urzędzie Marszałkowskim

Spotkanie ze stypendystami programu Humaniści na start, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Mają bardzo dobre oceny na świadectwach, wygrywają konkursy, biorą udział w olimpiadach - 48 uczniów podstawówek i 352 licealistów otrzymało w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Humaniści na start. Wczoraj (10 czerwca) z najlepszymi stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska i członek zarządu Sławomir Kopyść.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

Grafika - Konkurs „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza“

W internetowym konkursie, zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy wzięło udział ponad 70 uczestników ze szkół w Białych Błotach, Bielicach, Bydgoszczy, Kamieniu Krajeńskim, Mogilnie, Mroczy, Rypinie, Strzelnie, Szubinie, Świeciu, Toruniu, Warszawie, Włocławku, Wrześni i Żninie.

Czytaj więcej

Nauczyciele z pasją

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Agnieszka Sikorska, Ewa Świderek, Konrad Trokowski, Ewa Zdrojewska-Baliniak uzyskali zaszczytny tytuł Nauczyciel z pasją.

Czytaj więcej

Podsumowanie Konkursu dla nauczycieli na zaprojektowanie gry dydaktycznej GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny zaprosiło nauczycieli przedszkoli i wszystkich typów szkół do udziału w konkursie  na  zaprojektowanie  gry  dydaktycznej,  GRAby, dęby, jodły, świerki… . Drzewa w województwie kujawsko-pomorskim, której  motywem  przewodnim  są  drzewa.

Czytaj więcej

Konkurs „Oni tworzyli naszą historię" – wyniki

XIII Woj. Konkurs im. E. Zawackiej (2021) – prace uczestników konkursu – zdj. Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu

26 maja 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu obradowała kapituła XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Czytaj więcej

Kurs na kierownika wypoczynku

Logo KPCEN w Bydgoszczy

W dniach 17–22 maja 2021 roku w  Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadzono  10-godzinny  „Kurs na kierownika wypoczynku”.Program kursu realizowany był w formie wykładów i zajęć praktycznych na podstawie  Załącznika nr 7 do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.  Ze względu na pandemię  zajęcia odbywały się  w formie mieszanej - wykłady zdalnie, a część praktyczna stacjonarnie, z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnego. Kurs realizowało czterech specjalistów posiadających odpowiednie uprawnienia do prowadzenia tego typu szkoleń (w tym kierownik zespołu ratunkowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy).

Czytaj więcej

Rynek + wrażliwość społeczna = firma non profit

Ekonomia społeczna – debata online, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Ekonomia społeczna, jako alternatywa dla zysku za wszelką cenę i wyścigu szczurów, była tematem odbywającej się w piątek (28 maja) debaty online z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, towarzyszącej ogłoszeniu wyników wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół średnich naszego województwa, w którym oceniano spoty filmowe i prezentacje multimedialne popularyzujące tego rodzaju podejście do działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone