Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

edukacja

O sieci współpracy szkolnych doradców zawodowych

Logotyp Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Miniony rok szkolny 2019/2020 był kolejnym rokiem pracy szkolnych doradców zawodowych w ramach  sieci wsparcia i samokształcenia utworzonej w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Udział w sieciach zadeklarowało z początkiem roku szkolnego 36 nauczycieli, a ich aktywność przewidziana była na 30 godzin.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Lekcja angielskiego, Grzegorz Fidala, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Opowieści o pielgrzymowaniu Szlakiem św. Jakuba, wycieczka po Toruniu z przewodnikami turystycznymi, relacja z dorocznego turnieju rycerskiego w Golubiu-Dobrzyniu, aktywne gry i zabawy ruchowe dla całej rodziny, warsztaty z praktyki wystąpień publicznych, przegląd zasobów bibliotek cyfrowych i wiele innych. W ramach letnich spotkań z naszą e-Szkołą przygotowaliśmy interesujące zajęcia online, które mogą być ciekawą alternatywną na dni z gorszą pogodą. Wszystkie dostępne do obejrzenia także poza transmisją na żywo.

Czytaj więcej

Nie ma wakacji od dbania o środowisko

Fragment banera: co wiesz...

Wakacje to czas, kiedy szczególnie chętnie i często przebywamy w pobliżu wody. Wiemy jednak, że globalne zasoby wody są zagrożone i nieustannie się kurczą. Rozwiązanie quizu pomoże przypomnieć sobie, a może uświadomić, jakie - duże i małe - działania możemy podejmować, aby oszczędzać wodę i chronić jej zasoby.

Czytaj więcej

Wakacje z naszą e-Szkołą

Gra w boule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa nie zamyka się na wakacje. Plany na lipiec i sierpień to interesujące zajęcia, ciekawa alternatywa na dni z gorszą pogodą. W piątek (3 lipca) między innymi pokazaliśmy, jak całe rodziny mogą dobrze się bawić grając w boule.  

Czytaj więcej

Kamień węgielny pod budowę nowej weterynarii UMK

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej UMK (źródło: UMK)

Uniwersytet Mikołaja Kopernika buduje w Toruniu nowe Centrum Medycyny Weterynaryjnej, w którym znajdą się przestrzenie dedykowane badaniom naukowym i dydaktyce, a także klinika dla zwierząt. W środę (1 lipca), z udziałem członka zarządu województwa Sławomira Kopyścia, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego.

Czytaj więcej

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Certyfikat "Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo"

Placówki realizujące w województwie kujawsko-pomorskim projekt Wielka Liga Czytelników miały możliwość ubiegania się o przyznanie Certyfikatu Wielkiej Ligi Czytelników „Placówka Aktywnie Promująca Czytelnictwo”.

Czytaj więcej

O stresie bez stresu – KPCEN w Toruniu szkoli się zdalnie

Logotyp KPCEN w Toruniu

Pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu doskonalą online nauczycieli i… sami poddają się zdalnie szkoleniu. W minionym tygodniu konsultanci i specjaliści dowiedzieli się więcej na temat stresu, motywacji, realizacji siebie w pracy i radzenia sobie z trudnościami. Szkolenie Nie spali się, kto nie płonął – o wypaleniu zawodowym nauczycieli prowadziła Teresa Tymrakiewicz z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus na platformie Clickmeeting.

Czytaj więcej

E-Szkoła zakończyła rok szkolny

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W piątek (26 czerwca) uczniowie szkół podstawowych i średnich rozpoczęli wakacje. Dzień wcześniej (25 czerwca) w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej odbyły się ostatnie zajęcia w roku szkolnym. Lekcje poprowadzili uczniowie, odbył się też koncert online.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięte konkursy XVI NDŻ

Logotyp KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej – Referat Duszpasterstwa Rodzin ogłosiły konkursy związane z marcowymi obchodami XVI Narodowego Dnia Życia  i Dnia Świętości Życia.

Czytaj więcej

Odjazdowy Bibliotekarz 2020

Odjazdowy Bibliotekarz

Od 26 czerwca do 3 lipca 2020 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza po raz szósty na  rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, który tym razem zostanie zorganizowany w nowej formule. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy rowerowej jest Mały Książęautorstwa Antoine de Saint-Exupéry’ego,francuskiego pisarza i lotnika, któremu w tym roku przypada 120 rocznica urodzin.

Czytaj więcej

Laureaci Konkursu Odkrywamy Talenty 2020 nagrodzeni

Logotyp KPCEN we Włocławku

18 czerwca 2020 roku wicedyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku Małgorzata Wdowczyk wręczyła Nagrody Laureatom tegorocznej edycji Konkursu dla nauczycieli Odkrywamy Talenty 2020. Głównym celem Konkursu jest propagowanie inicjatyw w zakresie rozwijania talentów i uzdolnień uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazło się wiele ciekawych i innowacyjnych prezentacji przedstawiających proces indywidualizacji nauczania.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ ONLINE NAUCZYCIELI KONSULTANTÓW I DORADCÓW METODYCZNYCH KPCEN W BYDGOSZCZY (22.06.2020 do 26.06.2020 roku)

Logotyp KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli do skorzystania z oferty form doskonalenia online. Proponujemy wsparcie metodyczne poprzez wideodyżury i wideokonsultacje, a także webinaria, sieci współpracy i samokształcenia, warsztaty oraz kursy online.

Czytaj więcej

Wielka Liga Czytelników w województwie kujawsko-pomorskim

Projekt Wielka Liga Czytelników

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy już po raz kolejny pełniła funkcję Koordynatora Wojewódzkiego Konkursu „ Wielka Ligi Czytelników” w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu RecytatOrator

RecytatOrator 2020

Już po raz piąty Pałac Młodzieży we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy zorganizował konkurs „RecytatOrator”, którego pomysłodawczynią jest Beata Przybojewska. Uczestnicy przygotowali dwuelementowe wystąpienia składające się z recytacji wybranego fragmentu prozy oraz krótkiego przemówienia uzasadniającego wybór tekstu. Tym razem tematem konkursu była relacja człowieka z naturą.

Czytaj więcej

Być twórczym i kreatywnym

Logotyp KPCEN we Włocławku

Dobre pomysły nie biorą się znikąd. Można je stymulować i ćwiczyć swoją kreatywność. 8 czerwca 2020 r. Kujawsko- Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zorganizowało warsztaty online Rusz głową- twórcze i kreatywne myślenie, które poprowadziła Dominika Cieślikowska, psycholożka i edukatorka z wieloletnim doświadczeniem projektowania kreatywnych procesów kompetencji na poziomie jednostek, grup i organizacji.

Czytaj więcej

Quiz turystyczny

Autor grafiki: KPCEN Włocławek

Wakacje już za parę dni… Nie trzeba jechać w daleką podróż, aby znaleźć się w fascynujących miejscach. Województwo kujawsko-pomorskie oferuje wiele atrakcji, które warto poznać lub pokazać swoim gościom. We włocławskim KPCEN przygotowaliśmy krótki quiz, który w lekkiej, niezobowiązującej formie pozwoli sprawdzić, czy jesteśmy przygotowani do pasjonujących wypraw w bliskiej okolicy.

Czytaj więcej

Zakończenie pracy sieci współpracy KPCEN Toruń „Nauczyciel mistrzem dla ucznia. Tutoring i mentoring w szkole”

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

Co za nami i co przed nami? Jakie są zadania mistrza/mentora/tutora w sytuacji, która zaskoczyła wszystkich: dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców? Jakie cechy osobowości nauczyciela i jakie jego działania pozwolą utrzymać relacje z uczniami, z którymi nie może się spotkać w rzeczywistości szkolnej? Pytania stawiane wczoraj na ostatnim spotkaniu online sieci KPCEN w Toruniu „Nauczyciel mistrzem dla ucznia – tutoring i mentoring w szkole” pokazały, jak ważna jest rola nauczyciela-przewodnika.

Czytaj więcej

Wyróżnimy terapeutów zajęciowych – na wnioski czekamy do jutra

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz drugi uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, pomocy społecznej, oświatowe i służby zdrowia oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Na zgłoszenia czekamy do jutra (30 czerwca).

Czytaj więcej

Spotkanie sieci współpracy i samokształcenia: Jak efektywnie przetrwać okres zdalnego nauczania?

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Drodzy Nauczyciele, mimo iż funkcjonujemy w całkowicie odmiennej niż dotąd rzeczywistości, musimy kompetentnie i z sercem realizować swoje statutowe zadania, a więc wychowywać i nauczać.

Czytaj więcej

Konsultacje i szkolenia online na temat bezpieczeństwa w szkole

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy systematycznie prowadzi  zdalne konsultacje i szkolenia na temat bezpieczeństwa w szkole.

Czytaj więcej

Sieci współpracy i samokształcenia doradców zawodowych

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Koniec roku szkolnego coraz bliżej i na pewno stawiamy sobie pytanie: Czy pisanie sprawozdania z działań doradcy zawodowego jest obowiązkiem, potrzebą, a może koniecznością?

Czytaj więcej

Sieć egzaminatorów maturalnych z języka polskiego na poziomie rozszerzonym

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Egzamin maturalny z języka polskiego już za nami. Warto przygotować się do pracy w zespole egzaminacyjnym. Zapraszam nauczycieli języka polskiego szkół ponadpodstawowych pracujących w zespole egzaminacyjnym MPOR/01 w Bydgoszczy na konsultację  podczas wideodyżuru (18.06.2020 r.,  godz. 14.00-15.00).

Czytaj więcej

Maj i zdalne działania KPCEN w Toruniu

Logo KPCEN w Toruniu

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu majowa działalność skupiona była wokół oferty doskonalenia nauczycieli w formie online.

Czytaj więcej

WEBINAR “GIVING AND RECEIVING FORMATIVE FEEDBACK IN THE PROCESS OF TEACHING/ LEARNING ENGLISH ONLINE” (Part 2)

Logo KPCEN w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli języka angielskiego II i III etapu edukacyjnego na drugą część webinarium dotyczącego udzielania uczniom oraz uzyskiwania od nich kształtującej informacji zwrotnej w procesie zdalnego nauczania/uczenia się języka angielskiego. Podczas szkolenia omówione zostaną kolejne zasady, techniki oraz narzędzia internetowe umożliwiające zdalne udzielanie i otrzymywanie kształtującej informacji zwrotnej w edukacji językowej.

Czytaj więcej

Harmonogram działań online nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych KPCEN w Bydgoszczy (15.06.2020 do 19.06.2020 roku)

Logo KPCEN w Bydgoszczy

KPCEN w Bydgoszczy zaprasza dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli do skorzystania z oferty form doskonalenia online. Proponujemy wsparcie metodyczne poprzez wideodyżury i wideokonsultacje, a także webinaria, sieci współpracy i samokształcenia, warsztaty oraz kursy online.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone