Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

turystyka sport

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w uchwale sprawie stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe

Konsultacje dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w uchwale sprawie trybu finansowania sportu w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Konsultacje dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie warunków i trybu finansowania zadania własnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

Czytaj więcej

Budują markę regionu

Dom Legend Toruńskich (2017) fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Pasjonaci przyrody, ambasadorzy lokalnej historii i tradycji, działający na rzecz popularyzacji krajoznawstwa i rozwoju gospodarki turystycznej Kujaw i Pomorza to tegoroczni laureaci marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”. Wiedzą, jak promować nasz region w kraju i za granicą, jak zainteresować ofertą turystyczną mieszkańców i gości odwiedzających województwo.

Czytaj więcej

Marszałek Piotr Całbecki przewodniczącym Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba

Zebranie online Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Raport z aktywności federacji w 2019 roku, przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu, propozycje działań w roku jubileuszowym i wybór przewodniczącego na nową kadencję – to punkty poniedziałkowego (16 listopada) dorocznego zebrania Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba z Compostelli. W związku z obecną sytuacją epidemiczną konferencja odbyła się on-line.

Czytaj więcej

Nowa sala do ćwiczeń dla niepełnosprawnych sportowców

Ceremonia otwarcia tegorocznych mistrzostw w podnoszeniu ciężarów połączona z otwarciem sali sportowej dla niepełnosprawnych sportowców, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Kompleks Sportowy Zawisza w Bydgoszczy stał się miejscem przyjaznym dla niepełnosprawnych sportowców. Od teraz mogą bez przeszkód korzystać z wybudowanych z myślą o nich nowych przestrzeni do ćwiczeń i treningów. W sobotę (14 listopada) odbyło się uroczyste otwarcie obiektów, połączone z inauguracją 48. Indywidualnych Mistrzostw Polski, 20. Mistrzostw Kobiet i 16. Mistrzostw Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie Forum Branżowe „Bez maski”

 „Bez maski” – to tytuł dzisiejszej (5 listopada) konferencji online, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Dyskusja będzie okazją do konsultacji z ekspertami i dzielenia się doświadczeniami związanymi z budowaniem marki regionalnej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

VI Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy, Fot. Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Toruniu zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w „VII Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

Gościliśmy młodych mistrzów lekkiej atletyki

Wizyta młodych mistrzów lekkiej atletyki w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Dziewiętnaście złotych medali, cztery srebrne i cztery brązowe – z takim wynikiem kujawsko-pomorscy adepci Królowej Sportu zakończyli wrześniowe 74. Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w Lekkiej Atletyce w Radomiu. To dzięki nim nasz region znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej województw. W czwartek (8 października) w Urzędzie Marszałkowskim młodych lekkoatletów i ich trenerów podjął marszałek Piotr Całbecki, który gratulował medalistom zwycięstwa. Podczas uroczystości gospodarz regionu został uhonorowany medalem uznania za wspieranie organizacji imprez mistrzowskich w naszym regionie.

Czytaj więcej

WF z mistrzyniami sportu

Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło we wtorek (29 września) w Inowrocławiu lekcję wychowania fizycznego dla ponad 240 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Z mistrzyniami i uczennicami spotykały się przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika

Tegoroczne turnieje odbyły się w Aleksandrowie Kujawskim, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W Aleksandrowie Kujawskim zakończyły się dwunaste finały Kujawsko-Pomorskiej Ligi Orlika. W  turnieju dziewcząt zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 12 w Bydgoszczy. W zawodach chłopców pierwsze miejsce zajął zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie Organizację zawodów wsparł finansowo Urząd Marszałkowski.

Czytaj więcej

Biegi, piłka, kolarstwo, sporty wodne - dotujemy imprezy sportowe

Drugi Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Memoriał Ireny Szewińskiej Bydgoszcz Cup i 96.PZLA Mistrzostwa Polski we Włocławku to dwie największe imprezy sportowe, które odbyły się dzięki dotacjom z budżetu województwa przyznanym organizacjom pozarządowym. Kwotą ponad miliona złotych wspieramy w tym roku organizację 94 wydarzeń sportowych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Czytaj więcej

Z kamerą wśród Piastów – konkurs filmowy dla uczniów

Zdobywcy pierwszego miejsca i Nagrody Publiczności w ubiegłym roku - III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

„Skąd biorą się mnisi i czego nas nauczyli” oraz „Trudne życie żon władców” – to tematy, między którymi może wybierać młodzież szkolna biorąca udział w trzeciej edycji marszałkowskiego konkursu filmowego „Z kamerą wśród Piastów”. Dla laureatów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada.

Czytaj więcej

Biegacze z Wąbrzeźna zwyciężyli w sztafecie

Wręczenie nagród „100 na 100”, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

3 godziny 11 minut 54 sekundy – to czas, w którym biegacze z Wąbrzeźna pokonali dystans 100 kilometrów i zwyciężyli w zawodach „100 na 100”, zorganizowanych z okazji setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Nagrody podczas piątkowego (18 września) spotkania podsumowującego w Urzędzie Marszałkowskim wręczyli marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Warsztaty szkoleniowe na Szlaku Piastowskim.

Logo Cult-CreaTE

15 września 2020 r. hotelu Cukrownia Żnin odbyły się warsztaty szkoleniowe służące wdrożeniu powstałej w kwietniu Strategii komunikacji marketingowej Szlaku Piastowskiego. W warsztatach można było uczestniczyć również on-line. Uczestnicy projektowali komunikaty werbalne, odgrywali scenki z wykorzystaniem zasad storytellingu oraz dyskutowali na temat współpracy obiektów na Szlaku i przyszłych rozwiązań mających na celu poprawę zarzadzania Szlakiem. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ok. 50 przedstawicieli administratorów obiektów na Szlaku Piastowskim i samorządów przez obszar których przebiega Szlak.

Czytaj więcej

Nagrody Sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosku o nagrody sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

Kraina stu jezior - Krajeński Park Krajobrazowy

Krajeński Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach

Blisko sto jezior, liczne gatunki roślin i zwierząt, warte poznania zabytki, a dla aktywnych szlaki turystyki pieszej i rowerowej - to bogactwo Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, największego na Kujawach i Pomorzu.

Czytaj więcej

Włocławek stolicą lekkiej atletyki

96. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, fot. Paweł Skraba

Od piątku (28 sierpnia) do niedzieli (30 sierpnia) we Włocławku odbywały się Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce z udziałem plejady gwiazd Królowej Sportu. Na starcie mogliśmy zobaczyć reprezentantów Kujaw i Pomorza: Igę Baumgart-Witan, Marcina Lewandowskiego i Pawła Wojciechowskiego.

Czytaj więcej

Wakacyjne rajdy rowerowe w ramach projektu Eco – Cicle

Konferencja podsumowująca projekt Eco-Cicle 28 lipca 2020

Wakacje zaowocowały wydarzeniami zorganizowanymi upowszechniającymi turystykę rowerową i atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego dostępne dla miłośników dwóch kółek. 28 lipca i 8 sierpnia odbyły się rajdy rowerowe dwoma odcinkami Wiślanej Trasy Rowerowej, przebiegającymi w naszym regionie.

Czytaj więcej

Wdecki Park Krajobrazowy – brama Borów Tucholskich

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Urzekające niepowtarzalnością krajobrazu wschodnia część Borów Tucholskich i tereny w środkowym biegu rzeki Wdy, tworzą Wdecki Park Krajobrazowy. Wraz z otuliną park zajmuje ponad 23 tysiące hektarów powierzchni. Duże zróżnicowanie terenu, wiele jezior i rzek, bogactwo gatunków zwierząt i roślin czynią tereny parku idealnym miejscem dla turystyki i wypoczynku.

Czytaj więcej

Zwiedzaj region z Paszportem do Natury

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż do miejsc związanych z naturą. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji (tutaj) i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie.

Czytaj więcej

Drugi lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej

II Memoriał Ireny Szewińskiej, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W środę (19 sierpnia) w Bydgoszczy odbyło się wielkie święto Królowej Sportu. Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka podczas II Memoriału Ireny Szewińskiej wystąpiły gwiazdy światowej i polskiej lekkiej atletyki.

Czytaj więcej

Oferta tryb uproszczony

Oferta z dnia 13 sierpnia 2020 r. r. złożona w trybie uproszczonym (z pominięciem otwartego konkursu ofert) zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ((Dz. U. z 2019 r., poz. 688, 1570 i 2020 oraz z 2020 r. poz. 284) na realizację zadania publicznego w zakresie Upowszechniania turystyki i krajoznawstwa

Czytaj więcej

Nowa ścieżka rowerowa w powiecie toruńskim

Mapka poglądowa

Siedem kilometrów – taką długość będzie miała ścieżka rowerowa, która powstanie przy drodze wojewódzkiej nr 657 pomiędzy Złotorią a Lubiczem Górnym. Inwestycja możliwa jest dzięki partnerstwu samorządu województwa, gminy Lubicz i starostwa powiatowego w Toruniu.

Czytaj więcej

Wybieramy tegorocznych Odkrywców - ostatni dzień zgłoszeń

W ubiegłym roku w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżniono Perspektywy - 9 Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W tym roku zarząd województwa po raz trzynasty wybierze osoby, instytucje i firmy, które popularyzują i upowszechniają turystykę na Kujawach i Pomorzu. Na zgłoszenia w konkursie Odkrywca 2020 czekamy do 9 września.

Czytaj więcej

Cult-CreaTE- Koncepcja strategii komunikacji Szlaku Piastowskiego

Cult-CreaTE - logotyp

4 czerwca 2020 r. w formie on-line odbyło się XVI posiedzenia Rady Programowo – Naukowej ds. Szlaku Piastowskiego, która zatwierdziła do realizacji Koncepcję strategii komunikacji marketingowej dla Szlaku Piastowskiego, powstałą w ramach planu działania w projekcie Cult-CreaTE (programu Interreg Europe).

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone