Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Światowy Dzień Turystyki na zakończenie sezonu turystycznego

Grafika: Zakończenie sezonu turystycznego. Do zobaczenia w konstelacjach... więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel. Paszport od kuchni.

Z okazji przypadającego 27 września Światowego Dnia Turystyki i zakończenia kampanii “Paszport od kuchni” zapraszamy na weekendowe zwiedzanie Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc już 1-2 października.

Czytaj więcej

Najlepsi tenisiści w Inowrocławiu - Puchar Davisa (galeria zdjęć)

Puchar Davisa, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Za nami weekend pełen sportowych emocji. 16-17 września najlepsi polscy tenisiści zjechali do Inowrocławia na zgrupowanie reprezentacji Polski i mecz Pucharu Davisa - największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Naszym kibicowała przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna "Razem do trójstyku"

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna "Razem do trójstyku" - plakat

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza miłośników leśnych wędrówek do udziału w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej "Razem do trójstyku", która odbędzie się w ostatnią sobotę września tj. 24.09.2022 r.

Czytaj więcej

Rozrywka, fascynacja, edukacja – tak działa turystyka kreatywna

Podsumowanie projektu Cult-CreaTE, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy (14 września) w międzynarodowym gronie projekt Cult-CreaTE (Interreg Europe), którego celem jest upowszechnienie turystyki kreatywnej i kulturowej. Spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym z udziałem partnerów z Grecji, Łotwy i Węgier, których gościmy w Toruniu, oraz z Irlandii, Cypru, Włoch i Szkocji, którzy w spotkaniu uczestniczyli online.

Czytaj więcej

Rypiński Bieg Uliczny

Bieg Grand Prix w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwa jedenasta edycja Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Między kwietniem a listopadem w całym regionie zaplanowano dziewięć biegów. Najbliższy, szósty z cyklu, w niedzielę 10 września – XVII Rypiński Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy. Zapisy on-line.

Czytaj więcej

Terminy składania wniosków – nagrody sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków dotyczących nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – festyn w Kłóbce

Materiały promocyjne Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, który odbędzie się 4 września (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Czytaj więcej

Gratulacje dla naszych medalistów

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium za nami. Sportowcy Kujaw i Pomorza przywieźli z serca Bawarii aż cztery medale: trzy srebrne (Adrianna Sułek w siedmioboju, Iga Baumgart i Kinga Gacka w sztafecie 4 x 400 m i Monika Popowicz-Drapała w sztafecie 4x100 m) oraz jeden brązowy (Adrian Brzeziński w sztafecie 4x100 m). 29 sierpnia, podczas uroczystej części posiedzenia sejmiku, lekkoatleci odebrali gratulacje od radnych i członków zarządu województwa.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorscy lekkoatleci z czterema medalami

Mistrzostwa Europy w Monachium 2022, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Trzy srebrne i jeden brązowy medal oraz dwa rekordy Polski - z takim dorobkiem lekkoatleci z Kujaw i Pomorza wracają z mistrzostw Europy w Monachium.

Czytaj więcej

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Fot. Daniel Pach

Do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia  do kolejnej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat POT 2022. To środowiskowe wyróżnienie, stanowiące rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać przez aplikację konkursową.

Czytaj więcej

Festiwal Wisły za nami (galeria zdjęć)

Festiwal Wisły we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych, regaty, rejsy, koncerty, jarmark nadwiślańskich smaków i wiele innych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Wisły, wydarzenia, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Program na stronie www.festiwalwisly.pl

Czytaj więcej

Agnieszka zostaje królewną – podsumowanie Princess Anna Vasa Tour 2022

Princess Anna Vasa Tour 2022, fot. Paweł Skraba

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny” wygrywa Agnieszka Skalniak-Sójka (Atom Developer Pościollux.pl Wrocław), staje też na najwyższym podium po każdym z trzech etapów, tym samym zabiera na Dolny Śląsk Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej

Brodnicki Park Krajobrazowy - raj dla aktywnych miłośników przyrody

Brodnicki Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach dla UMWKP

Ponad 40 jezior, 8 rezerwatów przyrody, wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Bogactwo przyrodnicze Brodnickiego Parku Krajobrazowego co roku przyciąga na te tereny wielu turystów. Usatysfakcjonowani będą zwłaszcza miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy mogą spędzać czas w kajaku lub na licznych szlakach pieszych czy rowerowych.

Czytaj więcej

Portugalskie medale dla regionu

Medalistki w scratchu juniorek, od lewej Maja Tracka (srebro), Lani Wittevrongel (złoto), Roni Bash (brąz), fot. www.uec.ch

Cztery srebrne i dwa brązowe krążki zdobyli kolarze torowi z Kujaw i Pomorza na mistrzostwach Europy juniorów i młodzieżowców.

Czytaj więcej

Dni Świętego Jakuba (fotorelacja)

Kujawsko-Pomorskie Dni św. Jakuba, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

W miniony weekend odbyły się główne uroczystości Kujawsko-Pomorskich Dni św. Jakuba. W niedzielę (24 lipca) na Rynku Nowomiejskim w Toruniu wystąpiła znana wokalistka wykonująca muzykę chrześcijańską Magda Anioł. Obchodom towarzyszył Camino Polaco Maraton z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni do Torunia oraz wiele innych atrakcji. Całość poprowadził Conrado Moreno. W wydarzeniu uczestniczył radny województwa Przemysław Przybylski.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Kujawsko-Pomorskie Dni Świętego Jakuba

Śladami św. Jakuba, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W najbliższy weekend rozpoczynają się Kujawsko-Pomorskie Dni św. Jakuba. W niedzielę (24 lipca) na Rynku Nowomiejskim w Toruniu m.in. jarmark, animacje dla dzieci i meta maratonu Camino Polaco. W toruńskich obchodach weźmie udział marszałek Piotr Całbecki. Nasz region jest członkiem Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba z Compostelli.

Czytaj więcej

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy – tu wypoczniesz w lesie i nad jeziorem

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 40 jezior, około 800 gatunków roślin i wiele rzadkich gatunków ptaków, ścieżki turystyczne i trasy rowerowe czekają na odwiedzających w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym. Park jest ważnym elementem naturalnego korytarza ekologicznego łączącego Kampinoski Park Narodowy z Puszczą Bydgoską i dalej z Borami Tucholskimi. Liczne walory krajobrazowe i wartości przyrodnicze czynią te tereny wyjątkowym miejscem do wypoczynku.

Czytaj więcej

Dotacje na sport młodych

Wręczenie umów na dofinansowanie klubów sportowych, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Samorząd województwa przekazuje pieniądze na rozwój karier młodych sportowców. Na organizację szkoleń i obozów klubowych trafi w tym roku ponad 1,6 miliona złotych z budżetu województwa. W środę (20 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim umowy o dofinansowanie przedstawicielom klubów sportowych wręczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska oraz radni województwa Robert Malinowski i Jacek Gajewski.  Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Adrianna Sułek czwarta na świecie z rekordem Polski!

Mistrzostwa Świata w Eugene, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Adrianna Sułek (KS Brda Bydgoszcz) zajęła czwarte miejsce w siedmioboju na mistrzostwach świata w Eugene (Stany Zjednoczone). Była stypendystka marszałka województwa pobiła rekord Polski, gromadząc 6673 punkty wielobojowe!

Czytaj więcej

Bydgoski triathlon w obiektywie

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Blisko cztery tysiące zawodników zmierzyło się na czterech dystansach Enea Bydgoszcz Triathlon - największej imprezy triathlonowej w Polsce. Ósma edycja wydarzenia miała miejsce w miniony weekend (9-10 lipca), a jej organizację wsparł finansowo samorząd województwa.

Czytaj więcej

Hokej na trawie: srebro dziewcząt, brąz mężczyzn

fot. PZHT

Reprezentacja Polski dziewcząt do lat 16 zdobyła tytuł wicemistrzyń Europy w hokeju na trawie 5-osobowym. Męska kadra seniorów sięgnęła po brązowy medal w tej samej formule. W obu ekipach nie zabrakło zawodników z Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej

Pieniądze na regionalną turystykę rozdane

Rajd rowerowy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

60 tysięcy złotych z budżetu województwa przeznaczono w tym roku na realizację projektów z zakresu upowszechniania turystyki i krajoznawstwa. Dzięki temu dofinansowaniu organizacje pozarządowe zorganizują rajdy piesze i rowerowe, konkursy i warsztaty.

Czytaj więcej

Zwiedzaj region z „Paszportem od kuchni”!

Aplikacja Paszport od kuchni, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Powidła strzeleckie, musztarda kcyńska, karp nakielski i gęsina – Kujawsko-Pomorskie smakami stoi. W tym roku zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu w podróż wzbogaconą kulinarnymi zdobyczami. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie. Aplikacja do pobrania.

Czytaj więcej

Walk in day – Tatuowanie na wystawie

Tatuowanie na wystawie, materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu oraz Kolektyw Bodyfikacje zapraszają 25 czerwca w godz. 10.00-18.00 na „Walk in day – tatuowanie na wystawie”. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni ekspozycji „Tatuaż. Symbol, piętno, piękno”.

Czytaj więcej

Piknik w magicznej Nawrze (zdjęcia)

Piknik w Nawrze, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Podtoruńska Nawra – miejsce magiczne! Niegdyś odegrało znaczącą rolę w dziejach politycznych, kulturalnych i gospodarczych Pomorza. Wkrótce powstanie tu placówka kulturalna marzeń odnosząca się do jego tożsamości, a także do misji  społecznej, jaką wypełniała sumiennie na ziemiach naszego regionu przedwojenna polska ziemiańska inteligencja. W niedzielę (26 czerwca) w nawrzańskim parku pałacowym odbył się piknik, na który zaprosiły samorząd województwa i Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa. 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone