Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

turystyka sport

95-lecie Astorii Bydgoszcz

Trzeci mecz finałowy sezonu 2018-2019:  Enea Astoria Bydgoszcz – Future Net Śląsk Wrocław, fot. Ryszard Wszołek/www.astoria.bydgoszcz.pl

Klub sportowy Astoria Bydgoszcz obchodzi w tym roku 95-lecie istnienia. Koszykarze „Asty” uczcili jubileusz awansem do ekstraklasy. W sobotę (25 maja) w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej Bydgoszczy odbędzie się gala jubileuszowa. Podczas uroczystości klub otrzyma z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis w zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Spotkanie w ramach projektu Cult-CreaTE Interreg Europe

Spotkanie w ramach projektu Cult-CreaTE Interreg Europe

W dniach 13-15 maja br., w Padwie odbyło się spotkanie parterów projektu Cult-CreaTE. W ramach spotkania odbyły się wizyty studyjne i międzyregionalne warsztaty. Warsztaty były poświęcone budowaniu potencjału kluczowych pracowników partnerów, interesariuszy i decydentów oraz wymianie wiedzy i doświadczeń na temat potencjalnego wkładu przemysłu kulturowego i kreatywnego w turystykę kreatywną. Spotkanie inaugurujące projekt miało miejsce 13-15 listopada 2018 r. w Rydze.

Czytaj więcej

WF z mistrzyniami

Fot. Paweł Skraba

Sześć mistrzyń sportu przyjechało wczoraj (9 maja) do Włocławka, by poprowadzić lekcję wychowania fizycznego dla dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Akcję wspiera samorząd województwa.

Czytaj więcej

Paszport turystyczny 2019

fot. Daniel Pach

Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji naszego Paszportu Turystycznego odwiedzamy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Wszystkie informacje na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel

Czytaj więcej

Megaweekend turystyczny: 100 wydarzeń na otwarcie sezonu

Fot Tymon Markowski dla UMWKP

Blisko 100 wydarzeń w 31 miejscowościach naszego regionu – trwa turystyczny MegaWeekend, w ramach którego odbywają się wydarzenia kulturalne, rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, zwiedzanie muzeów i parków krajobrazowych. XXVI Bydgoski Festiwal Operowy Opera, jazz, muzyka klasyczna, teatr - propozycje na majówkę Probaltica po raz 26.

Czytaj więcej

Rodzinny rajd rowerowy we Włocławku

Rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na cykl rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Pierwsza w tym roku impreza odbędzie się w niedzielę (12 maja) we Włocławku. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne trzy rajdy zaprosimy do Żnina, Brodnicy i Torunia.

Czytaj więcej

Wf. z Otylią

Konferencja prasowa inaugurująca tegoroczną edycję programu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Na www.mistrzyniewszkolach.pl trwają zapisy online do pierwszej tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”, którą prowadzi Fundacja Otylii Jędrzejczak. 18 kwietnia we Włocławku, z udziałem naszej słynnej pływaczki i członek zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program.

Czytaj więcej

Gratulacje dla medalistów z Abu Dhabi

Wizyta sportowców z naszego regionu, medalistów Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Zawodnicy polskiej reprezentacji z województwa kujawsko-pomorskiego – medaliści tegorocznych Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi gościli w poniedziałek (15 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim. Gratulacje i podziękowania za osiągnięcia sportowcy odebrali z rąk marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera.

Czytaj więcej

Powstaną małe obiekty sportowe

Siłownia typu street workout w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Blisko pół miliona złotych z budżetu województwa trafi w tym roku na budowę boisk, siłowni zewnętrznych, torów rowerowych oraz innych ogólnodostępnych i bliskich mieszkańcom obiektów sportowo-rekreacyjnych. Nabór wniosków w drugiej edycji marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej trwa jeszcze tylko dziś (12 kwietnia).

Czytaj więcej

Toruński Festiwal Smaków i nasze regionalne specjały

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W najbliższy weekend (13-14 kwietnia) w Centrum Targowym Park w Toruniu odbędzie się Toruński Festiwal Smaków – impreza, która tradycyjnie już towarzyszy Targom Turystycznym „Wypoczynek 2019”.

Czytaj więcej

Hala w Inowrocławiu po remoncie

Fot. „Miasto Inowrocław”

Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu zyskała nowy blask dzięki termomodernizacji przeprowadzonej z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 8 kwietnia, z udziałem wicemarszałka województwa Dariusza Kurzawy, odbyło się oficjalnie otwarcie obiektu po remoncie.

Czytaj więcej

Światowy czempionat szermierczej młodzieży w Toruniu

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, fot. Andrzej Goiński

W Arenie Toruń trwa wielka międzynarodowa impreza sportowa, Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce. Imprezę wspiera finansowo samorząd województwa. W otwarciu wydarzenia uczestniczyła członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Czytaj więcej

Turystyczny Megaweekend – zgłoś imprezę

Ubiegłoroczny toruński bieg „Run Toruń – Zwiedzaj ze Zdrowiem”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do współpracy przy organizacji wojewódzkiej inauguracji sezonu turystycznego, która odbędzie się w dwa weekendy oraz majowe święta – od 27 kwietnia do 5 maja. Zachęcamy do zgłaszania imprez sportowych, koncertów, pikników, jarmarków, spacerów z przewodnikami, rajdów.

Czytaj więcej

Niewypłacalność Organizatora Turystyki: Biuro Turystyczne „VOYAGER” Tomasz Dybowski

Szanowni Państwo!

W  związku z podjętą informacją o śmierci i niewypłacalności organizatora turystyki Pana Tomasza Dybowskiego, prowadzącego działalność pn. Biuro Turystyczne „VOYAGER”, z siedzibą  w Toruniu, przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 11, uprzejmie informujemy, iż Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wystąpił do gwaranta przedsiębiorcy: AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. o uruchomienie środków z tytułu dwóch gwarancji ubezpieczeniowych: nr 05.056.046 z dnia 31.10.2018 oraz gwarancji nr 03.921.138 z dnia 06.10.2017.

Czytaj więcej

Marzanna 2019 – pożegnanie zimy - powitanie wiosny z PTTK Inowrocław, już za nami…

Fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

13 marca 2019 roku odbył się kolejny rajd „Marzanna 2019”, w którym wzięło udział blisko 250 uczestników - dzieci i młodzież z następujących szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Integracyjnej, Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Inowrocławiu i ich opiekunowie oraz turyści indywidualni.

Czytaj więcej

Weterani lekkiej atletyki w Toruniu

Weterani LA na Arenie Toruń, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W Toruniu odbywają się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters (24-30 marca 2019) – ważna, liczą się w międzynarodowym kalendarzu lekkoatletycznym impreza sportowa. W roku stulecia lekkiej atletyki na Kujawach i Pomorzu samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera jej organizację.

Czytaj więcej

Zostańcie ambasadorami waszych małych ojczyzn

fot. Łukasz Piecyk

Ruszył interdyscyplinarny konkurs skierowany do uczniów klas I-VII szkół podstawowych naszego regionu. Do udziału zapraszamy całe klasy.  Wybierzemy w nim najlepsze prace prezentujące Kujawsko-Pomorskie jako miejsce o wyjątkowych walorach turystycznych i rekreacyjnych. Na zwycięskie zespoły czekają nagrody – atrakcyjne całodniowe wycieczki.

Czytaj więcej

Sukcesy naszych reprezentantów na igrzyskach w Abu Dhabi

Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi, fot. Krzysztof Wojtaszek

Siedem medali na Letnich Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi zdobył bydgoski gimnastyk Paweł Czizmowski. Wcześniej w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich dwukrotnie triumfowała pingpongistka Małgorzata Królik trenująca w klubie Jeżyki Mgoszcz w powiecie chełmińskim. 

Czytaj więcej

Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

Baner Polska zobacz więcej 15-17 marca

To ogólnopolska akcja promocyjna, do której przedsiębiorcy z branży turystycznej zgłaszają swoje oferty, a turyści – korzystają z nich w obniżonych cenach. Najbliższa edycja akcji planowana jest na 15 - 17 marca 2019 r.

Czytaj więcej

Informacja o wynikach konkursu ofert nr 11/2019

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą nr 9/332/19 z dnia 06 marca 2019 r. rozstrzygnął konkurs ofert nr 11/2019 pn. „Upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa” i dokonał wyboru ofert.

Czytaj więcej

XVII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego - relacja

XVII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego, fot. Oddział PTTK w Inowrocławiu

Tegoroczny XVII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego dla upamiętnienia setnej rocznicy zakończenia zwycięstwem Powstania Wielkopolskiego odbył się w sobotę 16.02.2019 r. Organizatorami rajdu byli: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rojewie i Oddział PTTK Inowrocław.

Czytaj więcej

Nasi górą na Mistrzostwach Europy

Polska sztafeta w drodze po złoto, fot. Paweł Skraba

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową Halowych Mistrzostw Europy rozgrywanych od 1 do 3 marca w Glasgow. Biało-czerwoni zdobyli 5 złotych i 2 srebrne medale. Dobrze spisali się zawodnicy z naszego regionu – troje z nich sięgnęło po złoto. Gratulujemy.

Czytaj więcej

Z Kujaw i Pomorza do Abu Zabi

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się 28 lutego uroczysta odprawa zawodników polskiej reprezentacji z województwa kujawsko-pomorskiego na Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi. Do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jedzie 14 osobowa grupa sportowców z regionu i ich trenerów.

Czytaj więcej

Marszałkowskie stypendia sportowe 2019

Gala marszałkowskich stypendiów sportowych 2019, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Uroczysta gala wręczenia stypendiów sportowych samorządu województwa odbyła się 26 lutego w kompleksie Zawiszy w Bydgoszczy. Wsparcie finansowe otrzymało 145 uzdolnionych zawodników (lista).

Czytaj więcej

Święto przewodników - zapisz się na zwiedzanie

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego w Bydgoszczy, fot. Łukasz Antczak

Wojewódzkie obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego odbyły się w sobotę (23 lutego) w Bydgoszczy. Podczas uroczystości zasłużeni przewodnicy z regionu otrzymali podziękowania marszałka województwa. W obchody święta przewodników wpisuje się także nasza doroczna akcja „Poznaj region z przewodnikiem”, która odbędzie się 2 i 3 marca (sobota i niedziela) – trwają zapisy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone