Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Budapeszt 2023

Fot. Paweł Skraba dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W stolicy Węgier zakończyły się 19. Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce, dokładnie 40 lat po pierwszej edycji imprezy. Szóste miejsce Mariki Popowicz-Drapały (Zawisza Bydgoszcz) w sztafecie 4x400 m kobiet to najwyższa lokata spośród zawodników z Kujaw i Pomorza startujących w mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Budapeszcie.

Czytaj więcej

Terminy składania wniosków – nagrody sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków dotyczących nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

Brodnicki Park Krajobrazowy - raj dla aktywnych miłośników przyrody

Brodnicki Park Krajobrazowy, fot. Daniel Pach dla UMWKP

Ponad 40 jezior, 8 rezerwatów przyrody, wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Bogactwo przyrodnicze Brodnickiego Parku Krajobrazowego co roku przyciąga na te tereny wielu turystów. Usatysfakcjonowani będą zwłaszcza miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy mogą spędzać czas w kajaku lub na licznych szlakach pieszych czy rowerowych.

Czytaj więcej

Nabór ofert do projektu pn. „KUJAWY POMORZE TEAM”

W nawiązaniu do Stanowiska Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 19 kwietnia 2023 roku w sprawie ustanowienia priorytetowych dyscyplin sportu w województwie kujawsko-pomorskim i na tej podstawie rozpoczynając projekt pn. „KUJAWY POMORZE TEAM”, Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza nabór ofert dotyczących promocji Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez kolarstwo, wioślarstwo, kajakarstwo oraz lekką atletykę.

Czytaj więcej

Wspieramy turystyczne projekty pozarządówek

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rajdy piesze, rowerowe, konkursy i kampanie promocyjne – te wydarzenia (i wiele innych) odbywają się dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa. W tym roku na realizację projektów ngo-sów z zakresu rozwoju i promocji turystyki przeznaczyliśmy 200 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Blisko 5 mln złotych na infrastrukturę sportową

Wręczenie umów na małą infrastrukturę sportową i przyszkolne sale gimnastyczne, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne, strefy aktywności i sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał 4,75 mln złotych na rozbudowę bazy sportowej w regionie. W środę (12 lipca) członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska wraz z radnymi województwa Michałem Czepkiem i Robertem Malinowskim wręczyli umowy przedstawicielom gmin. Podczas uroczystości przekazali stroje sportowe reprezentantom województwa na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w lekkoatletyce i wioślarstwie. Zdjęcia do pobrania

Czytaj więcej

Turniej rycerski na zamku w Golubiu-Dobrzyniu

Turniej rycerski w Golubiu-Dobrzyniu w 2019 r., fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wojowie z Włoch, Niemiec, Szwecji, Francji, Kanady, Australii i Polski staną w szranki podczas 47. Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w weekend (7-9 lipca) na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Srebrna reprezentacja, kolejne trzy krążki dla regionu

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce 2023, fot. Paweł Skraba

Polska drużynowym wicemistrzem Europy w lekkiej atletyce. Srebrne medale zdobyło troje lekkoatletów z regionu: Marika Popowicz-Drapała, Norbert Kobielski i Dawid Wegner. W dorobku sportowców z Kujaw i Pomorza są też kolejne trzy krążki igrzysk europejskich.

Czytaj więcej

Trzy medale dla regionu na otwarcie igrzysk europejskich

Fot. www.pzkj.pl

W Krakowie rozpoczęły się igrzyska europejskie. Na dobry początek dwa złote medale i jeden brązowy zdobyli zawodnicy z Kujaw i Pomorza.

Czytaj więcej

Hokeiści z Rogowa mają sztuczną trawę

Boisko do hokeja na trawie w Rogowie, fot. Tomasz Czachorowski, eventphoto.com.pl dla UMWKP

W minioną sobotę (17 czerwca) w Rogowie (powiat żniński) odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego boiska do hokeja na trawie. W ceremonii uczestniczyli przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radny województwa Wojciech Szczęsny.

Czytaj więcej

Święto przewodników turystycznych

Święto przewodnika turystycznego w Radzyniu Chełmińskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Przewodnicy turystyczni są najlepszą wizytówką naszego regionu. Posiadają szeroką wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym województwa.  W sobotę (3 czerwca) na Zamku w Radzyniu Chełmińskim (powiat grudziądzki) w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego wyróżnienia otrzymało 16 zasłużonych przewodników z regionu, a  organizatorom akcji „Eskapada. Poznaj swój region z Przewodnikiem” zostały wręczone podziękowania za współpracę przy tegorocznej dziewiątej edycji akcji. 

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorskie złoto w Bled

Polska obsada ,czwórka podwójna mężczyzn, fot. Julia Kowacic

W słoweńskim Bled na jednym z piękniejszych torów regatowych na świecie, odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna, której trzon stanowią zawodnicy z regionu.

Czytaj więcej

„Mistrzynie w Szkołach” – zapisy na specjalną lekcję wychowania fizycznego

Mistrzynie w Szkołach w Świeciu, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

To będzie niezwykła przygoda dla uczennic ze Żnina i okolic w Kujawsko-Pomorskiem! Cztery wielkie mistrzynie sportu, z jedyną polską mistrzynią olimpijską w pływaniu Otylią Jędrzejczak na czele, przyjadą w czwartek 15 czerwca do Żnina, by wziąć udział w specjalnej lekcji wychowania fizycznego w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

Czytaj więcej

Run Toruń (galeria foto)

Run Toruń 2023, fot. Szymon Zdziebło, tarantoga.pl dla UMWKP

Za nami druga odsłona toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023, której organizację wspiera finansowo samorząd województwa. Wczoraj (14 maja) biegacze rywalizowali na pięcio- i dziesięciokilometrowej trasie. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Czytaj więcej

Zwiedzaj region z Kosmicznym Paszportem Turystycznym!

Fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

W tym roku zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu, w podróż śladami Mikołaja Kopernika. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie. Aplikacja do pobrania.

Czytaj więcej

1,5 mln złotych na infrastrukturę sportową w regionie

Dzieci grający w piłkę nożną na boisku w Unisławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – samorząd województwa przekazał 1,5 mln złotych na rozwój małej infrastruktury sportowej. Wśród dofinansowanych projektów budowa boiska do piłki nożnej w Budziszewie (powiat brodnicki), modernizacja trybun na stadionie w Chełmicy-Cukrowni w powiecie włocławskim oraz oświetlenie boiska piłkarskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Czytaj więcej

Piastowski Festiwal Biegowy za nami

Bieg Piastowski w Inowrocławiu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Miniony weekend w Inowrocławiu odbył się pod znakiem Piastowskiego Festiwalu Biegowego. W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad czterystu biegaczy. Nagrody wręczyła w sobotę (6 maja) przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Wyniki dostępne na stronie www.biegpiastowski.pl

Czytaj więcej

Europejskie Dni Camino de Santiago

logotyp Europejskich dni Camino

Wszystkich miłośników pielgrzymowania Drogami Świętego Jakuba, jak i tych zainteresowanych poznaniem historii, kultury i fenomenu towarzyszącemu dziedzictwu Św. Jakuba zapraszamy na Europejskie Dni Camino de Santiago, które odbywa się będą od 6 – 13 maja br.  

Czytaj więcej

Trwa Megaweekend w regionie

Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP/eventphoto.eu

Spacery z przewodnikami, wystawy, spektakle, koncerty i pikniki – przed nami „Inauguracja w naszych Konstelacjach – MegaWeekend w regionie”. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz kilkudziesięciu partnerów akcji zapraszają na ponad 70 różnorodnych wydarzeń w całym regionie. Atrakcje zaplanowano do 7 maja.

Czytaj więcej

Eskapada. Poznaj region z przewodnikiem (zdjęcia)

Zwiedzanie zajezdni tramwajowej w Grudziądzu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Za nami wycieczki, wystawy, prelekcje, gry, rajdy piesze i rowerowe – zakończyła się Eskapada. 22 i 23 kwietnia zwiedzaliśmy najciekawsze atrakcje regionu.

Czytaj więcej

V Regionalne Forum Turystyki (zdjęcia)

Uczestnicy forum zwiedzają Toruń, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Za nami V Regionalne Forum Turystyki. Czterdziestu touroperatorów z Forum Turystyki Przyjazdowej przy Polskiej Organizacji Turystycznej oraz członków Polskiej Izby Turystyki zjechało z całego kraju, by spotkać się w Toruniu z reprezentantami atrakcji i obiektów noclegowych Kujawsko-Pomorskich Konstelacji Dobrych Miejsc. Patronat nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki, samorząd województwa reprezentowała członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Organizatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, reprezentowana przez prezes Beatę Sawińską.

Czytaj więcej

Eskapada. Poznaj region z przewodnikiem - zapisy na zwiedzanie

Zwiedzanie zamku krzyżackiego w Brodnicy w ramach Eskapady 2022, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wycieczki, wystawy, prelekcje, gry, rajdy piesze i rowerowe - trwają zapisy na wydarzenia w ramach naszej dorocznej akcji Eskapada, która odbędzie się już 22 i 23 kwietnia. Przez cały weekend będzie można za darmo lub za symboliczną opłatą zwiedzać najciekawsze atrakcje regionu.

Czytaj więcej

Rajd rowerowy Szlakiem piastowskim

Grafika - Rajd rowerowy Szlakiem piastowskim

Ruszają zapisy na rajd rowerowy Szlakiem Piastowskim, który odbędzie się w sobotę 29 kwietnia. Wystartujemy punktualnie o 9.30.  Start usytuowany będzie na terenie WORD Bydgoszcz OT Inowrocławprzy ul. Orłowskiej. Pakiety będzie można odbierać w biurze rajdu, w miejscu startu, w sobotę 29 kwietnia w godz. od 8.00 do 9.15.

Czytaj więcej

Gravelowym szlakiem przez Górznieńsko-Lidzarski Park Krajobrazowy

GLPK GRAVEL – Ustawka, fot. Marcin Jadziński

W ostatnią sobotę marca w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym stawili się rowerowi zapaleńcy z różnych zakątków naszego regionu i kraju. Całymi ekipami do parku przyjechali miłośnicy dwóch kółek m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Brodnicy, Lidzbarka, Gdańska, Olsztyna i Warszawy. Wszystko po to, by stawić czoła wymagającej ponad 60-kilometrowej trasie i doświadczyć wspaniałych warunków turystycznych i walorów przyrodniczo-krajobrazowych jednego z najpiękniejszych regionów województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej

Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Konferencja prasowa ws. Halowych Mistrzostw Świata Kujawy Pomorze 2026 , fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

World Athletics Indoor Championships Kujawy Pomorze 2026 – tak brzmi oficjalna nazwa najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie. To wielkie wyróżnienie dla Polski i województwa kujawsko-pomorskiego, a także wyzwanie, by sprostać oczekiwaniom najlepszych lekkoatletów i miłośników królowej sportu z całego globu. Decyzja rady World Athletics była tematem czwartkowej (23 marca) konferencji prasowej, w której uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki sejmiku województwa radny Jacek Gajewski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone.