Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

turystyka sport

Zasłużeni dla turystyki

Uroczystość wręczenia nagród z okazji wojewódzkiego zakończenia sezonu turystycznego, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Rokrocznie wraz z zakończeniem sezonu nagradzamy osoby i instytucje działające na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w naszym regionie. Najbardziej zaangażowani w budowanie marki turystycznej Kujaw i Pomorza otrzymali wczoraj (29 listopada) wyróżnienia podczas uroczystości w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski). W spotkaniu wzięli udział członek zarządu Aneta Jędrzejewska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Michał Czepek.

Czytaj więcej

Wspieramy sport w regionie

Spotkanie ze sportowcami i ekstraklasowymi klubami sportowymi z regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UWMKP

Wczoraj (21 listopada) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska oraz radni województwa Jacek Gajewski i Robert Malinowski spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy reprezentują Kujawsko-Pomorskie w najwyższych klasach rozgrywkowych, oraz z młodymi zawodnikami dyscyplin olimpijskich - uczestnikami programu Następcy Bronka Malinowskiego. Jednorazowe wsparcie wyniosło nawet do 80 tysięcy złotych. Zdjęcia do pobrania 

Czytaj więcej

Młodzi lekkoatleci na treningach

Lekkoatletyka dla każdego!, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Uczniowie klas szkół podstawowych biorą udział w zajęciach lekkoatletycznych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego!”, który ma na celu upowszechnianie aktywności fizycznej. Jest to także wsparcie w rozwoju młodych talentów. Operatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, który otrzymał na ten cel wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 210 tysięcy złotych. Całkowity tegoroczny budżet programu to ponad 700 tysięcy.

Czytaj więcej

Młodzi kolarze na treningach

Szkółki kolarskie, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Ponad pół tysiąca młodych cyklistek i cyklistów uczestniczy w zajęciach w szkółkach kolarskich dzięki projektowi współfinansowanemu przez samorząd województwa.

Czytaj więcej

Biegowe Grand Prix za nami

Bieg im. Rodziny Milewskich w Gniewkowie i wręczenie nagród w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Biegiem im. Rodziny Milewskich w Gniewkowie zakończyliśmy tydzień temu Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Zapraszamy za rok.

Czytaj więcej

Sport jest kobietą – spotkanie z mistrzyniami

Śniadanie Mistrzyń w Żninie, fot. Grzegorz Olkowski

Porażka, czyli przystanek w drodze do sukcesu – to motyw przewodni drugiej tegorocznej odsłony akcji „Sport jest kobietą – Śniadanie Mistrzyń”. Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać rad psychologa sportowego oraz wziąć udział w wykładach motywacyjnych. We wczorajszym (27 października) spotkaniu w Żninie uczestniczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Więcej informacji na stronie sniadaniemistrzyn.pl

Czytaj więcej

Biegacze dotarli do Santiago de Compostela

W Pampelunie, fot. www.runtosantiago.pl

Uczestnicy pielgrzymki biegowej do Santiago de Compostela po pokonaniu ponad 3,5 tys. km dotarli w poniedziałek (24 października) do celu swojej wyprawy – katedry św. Jakuba. Marszałek Piotr Całbecki, który objął wydarzenie patronatem honorowym, spotkał się z biegaczami dwukrotnie – pierwszego dnia w Toruniu oraz tuż przed metą w Pampelunie. Więcej informacji na www.runtosantiago.pl.

Czytaj więcej

Finansujemy naukę pływania dla dzieci

Zajęcia z pływania, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Wybierzemy Odkrywców 2022 – zgłoszenia do 10 listopada

Wśród ubiegłorocznych nagrodzonych w konkursie był Dom Legend Toruńskich, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwa czternasta edycja marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniamy osoby, instytucje i firmy, dzięki którym Kujawsko-Pomorskie staje się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

Czytaj więcej

Cukrownia Żnin walczy o Certyfikat Internautów – zagłosuj!

Cukrownia Żnin, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Usytuowany w postindustrialnych murach kompleks hotelowo-rekreacyjny i konferencyjny Cukrownia Żnin jest jednym z obiektów uczestniczących w rywalizacji o Certyfikat Internautów w konkursie na najlepszy produkt turystyczny 2022. Głosowanie na portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel/pl trwa do 31 października.

Czytaj więcej

IX Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy

Oddział Przewodnicki i Koło Przewodników Turystycznych  PTTK w Toruniu zapraszają  uczniów szkół podstawowych do udziału w „IX Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym”.

Czytaj więcej

Nowa szkolna sala gimnastyczna w Chełmnie otwarta

Otwarcie szkolnej Sali gimnastycznej w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Uczniowie i nauczyciele Katolickiego Liceum i Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów w Chełmnie zyskali nowoczesną salę gimnastyczną. We wtorkowej (18 października) uroczystości otwarcia obiektu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. 

Czytaj więcej

Święto Królowej Sportu (galeria zdjęć)

Gala Laur Królowej Sportu w Bydgoszczy, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

W minioną niedzielę (16 października) gwiazdy polskiej lekkiej atletyki zgromadziły na podczas uroczystej gali Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy. Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski. Nagrody wręczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Turystyki na zakończenie sezonu turystycznego

Grafika: Zakończenie sezonu turystycznego. Do zobaczenia w konstelacjach... więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel. Paszport od kuchni.

Z okazji przypadającego 27 września Światowego Dnia Turystyki i zakończenia kampanii “Paszport od kuchni” zapraszamy na weekendowe zwiedzanie Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc już 1-2 października.

Czytaj więcej

Najlepsi tenisiści w Inowrocławiu - Puchar Davisa (galeria zdjęć)

Puchar Davisa, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Za nami weekend pełen sportowych emocji. 16-17 września najlepsi polscy tenisiści zjechali do Inowrocławia na zgrupowanie reprezentacji Polski i mecz Pucharu Davisa - największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Naszym kibicowała przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Czytaj więcej

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna "Razem do trójstyku"

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna "Razem do trójstyku" - plakat

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza miłośników leśnych wędrówek do udziału w Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej "Razem do trójstyku", która odbędzie się w ostatnią sobotę września tj. 24.09.2022 r.

Czytaj więcej

Rozrywka, fascynacja, edukacja – tak działa turystyka kreatywna

Podsumowanie projektu Cult-CreaTE, fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

W Urzędzie Marszałkowskim podsumowaliśmy (14 września) w międzynarodowym gronie projekt Cult-CreaTE (Interreg Europe), którego celem jest upowszechnienie turystyki kreatywnej i kulturowej. Spotkanie odbyło się w trybie hybrydowym z udziałem partnerów z Grecji, Łotwy i Węgier, których gościmy w Toruniu, oraz z Irlandii, Cypru, Włoch i Szkocji, którzy w spotkaniu uczestniczyli online.

Czytaj więcej

Rypiński Bieg Uliczny

Bieg Grand Prix w Unisławiu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwa jedenasta edycja Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach długodystansowych. Między kwietniem a listopadem w całym regionie zaplanowano dziewięć biegów. Najbliższy, szósty z cyklu, w niedzielę 10 września – XVII Rypiński Bieg po Zdrowie Doliną Rypienicy. Zapisy on-line.

Czytaj więcej

Terminy składania wniosków – nagrody sportowe

Przypominamy o zbliżających się terminach składania wniosków dotyczących nagród dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe, trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej.

Czytaj więcej

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – festyn w Kłóbce

Materiały promocyjne Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w sezonie letnim festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, który odbędzie się 4 września (niedziela), w godz. 15.00–18.00, na terenie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski.

Czytaj więcej

Gratulacje dla naszych medalistów

Spotkanie z medalistami Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce w Monachium za nami. Sportowcy Kujaw i Pomorza przywieźli z serca Bawarii aż cztery medale: trzy srebrne (Adrianna Sułek w siedmioboju, Iga Baumgart i Kinga Gacka w sztafecie 4 x 400 m i Monika Popowicz-Drapała w sztafecie 4x100 m) oraz jeden brązowy (Adrian Brzeziński w sztafecie 4x100 m). 29 sierpnia, podczas uroczystej części posiedzenia sejmiku, lekkoatleci odebrali gratulacje od radnych i członków zarządu województwa.

Czytaj więcej

Kujawsko-pomorscy lekkoatleci z czterema medalami

Mistrzostwa Europy w Monachium 2022, fot. Paweł Skraba dla UMWKP

Trzy srebrne i jeden brązowy medal oraz dwa rekordy Polski - z takim dorobkiem lekkoatleci z Kujaw i Pomorza wracają z mistrzostw Europy w Monachium.

Czytaj więcej

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Fot. Daniel Pach

Do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia  do kolejnej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat POT 2022. To środowiskowe wyróżnienie, stanowiące rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać przez aplikację konkursową.

Czytaj więcej

Festiwal Wisły za nami (galeria zdjęć)

Festiwal Wisły we Włocławku, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Największy w kraju zlot statków i łodzi rzecznych, regaty, rejsy, koncerty, jarmark nadwiślańskich smaków i wiele innych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznego Festiwalu Wisły, wydarzenia, które od lat łączy miasta i ludzi nad największą polską rzeką przepływającą przez nasz region. Imprezę wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Program na stronie www.festiwalwisly.pl

Czytaj więcej

Agnieszka zostaje królewną – podsumowanie Princess Anna Vasa Tour 2022

Princess Anna Vasa Tour 2022, fot. Paweł Skraba

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny” wygrywa Agnieszka Skalniak-Sójka (Atom Developer Pościollux.pl Wrocław), staje też na najwyższym podium po każdym z trzech etapów, tym samym zabiera na Dolny Śląsk Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i żółtą koszulkę liderki klasyfikacji generalnej.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone