Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Koronawirus

Spotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w Nikozji

Spotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w Nikozji
Spotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w Nikozji

W dniach 6-8 listopada 2019 r. w Nikozji, na Cyprze odbyło się kolejne spotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w ramach Programu Interreg Europe. Tematem przewodnim spotkania była wymiana dobrych praktyk w turystyce kulturalnej i kreatywnej bazującej na przemysłach kreatywnych. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy spotkania poznali branżę kultury i branżę twórczą Nikozji. Partnerzy projektu zaprezentowali przygotowane przez siebie dobre praktyki i dyskutowali nad możliwością ich wykorzystania w innych regionach.

 

Celem podstawowym projektu Cult-CreaTE, realizowanego od czerwca 2018 jest upowszechnienie turystyki kreatywnej i kulturalnej, uznawanej za nową generację branży turystycznej, która angażuje samych turystów i mieszkańców do aktywnego współtworzenia produktów turystycznych. Turystyka kreatywna oferuje odwiedzającym możliwość rozwijania ich kreatywnego potencjału poprzez aktywne uczestnictwo w kursach, doświadczeniach kulturalnych i edukacyjnych, które są charakterystyczne dla danych miast, regionów i obiektów, będących celem podróży. Projekt jest realizowany przez Departament Sportu i Turystyki we współpracy z Departamentem Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego.

 

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Turystyczne Vidzeme (Łotwa), Region Veneto (Włochy), Rada Miasta Cork (Irlandia), Izba Przemysłowo-Handlowa Pecz-Baranya (Węgry), Komisja Turystyki w Nikozji (Cypr), Rada Miasta Dundee (Wielka Brytania), Województwo Kujawsko-Pomorskie, Gmina Naoussa (Grecja), Europejska Sieć Turystyki Kulturalnej – ECTN (Belgia).

 

Wydział Turystyki

Departament Sportu i Turystyki

 

Spotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w NikozjiSpotkanie partnerów projektu Cult-CreaTE w Nikozji

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone