Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Wystawcy dożynkowi

Podczas Dożynek Wojewódzkich 2021 odbędzie się wystawa maszyn rolniczych. Nowoczesny sprzęt rolniczy oraz retro traktory, maszyny i pojazdy wykorzystywane dawniej w rolnictwie zaprezentują:  

  1. Stowarzyszenia Klubu Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych Retro-Traktor Golub-Dobrzyń,
  2. Agro-Sieć Maszyny Sp. z o.o.,
  3. AMROL sp. z o.o.,
  4. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny Sp. J.,
  5. ZIP-AGRO Sp. z o.o.

 

Na placu przy CKK JORDANKI znajdować się będą stoiska promocyjne Lokalnych Grup działania i powiatów, a wśród nich:

  1. Starostwo Powiatowe Aleksandrów Kujawski,
  2. Starostwo Powiatowe Brodnica,
  3. Starostwo Powiatowe Bydgoszcz,
  4. Starostwo Powiatowe Chełmno/ Lokalna Grupa Działania Chełmno,
  5. Starostwo Powiatowe Golub-Dobrzyń,
  6. Starostwo Powiatowe Grudziądz,
  7. Starostwo Powiatowe Inowrocław,
  8. Starosto Powiatowe Włocławek,
  9. Starostwo Powiatowe Mogilno,
  10. Starostwo Powiatowe Świecie,
  11. Starostwo Powiatowe Toruń,
  12. Starostwo Powiatowe Tuchola,
  13. Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno,
  14. Lokalna Grupa Działania „Dla Miasta Torunia”,
  15. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Grudziądzki Spichlerz”.

 

W ramach działania „Wieś żywi miasto” przygotowane zostaną stoiska gastronomiczne prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych przedsiębiorców rolno-spożywczych, w tym:

  1. Stowarzyszenie Mieszkańców Społecznie Aktywnych w Rogówku,
  2. ICENGO,
  3. KGW w Brzeźnie,
  4. KGW Razem dla Gronowa,
  5. KGW w Grębocinie,
  6. KGW w Brzezinku,
  7. KGW Wieszki,
  8. KGW Brzoza,
  9. KGW „Od Pokoleń” w Mierzynku
  10. Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi,
  11. Masarnia Władysławowo - Andrzej Zawistowski,
  12. LODY Z ZIELONEJ ZAGRODY - Jola Maciejewska,
  13. Zakład Mięsny KWIECIŃSCY,
  14. Porzeczkowa Kraina – Emilia Sroka,
  15. Mirosława Wilk – Wielgie,
  16. Piekarnia GS Skępe – Barbara Kuczkowska,
  17. Pasieka rodzinna – Tomasz Paul,
  18. Pasieka Pszczele Skarby,
  19. Specjały Spod Strzechy – Lubicz,
  20. Uzdrowisko Ciechocinek,
  21. Kujawska Spółdzielnia Mleczarska,
  22. Lody Koronowskie,
  23. Zakład Masarski Helena i Stefan Romanowscy,
  24. Piekarnia-Cukiernia B.K. Rumińscy, Krzysztof Rumiński,
  25. Akademia Rozwoju Kulinarnego,
  26. CHWAST PRAST. Fundacja Zdrogego Życia,
  27. Gospodarstwo Wikliniarskie – Golina.

 

Fachową wiedzę i ciekawe informacje uzyskać będzie można na stoiskach tematycznych zorganizowanych przez:

  1. KPODR o/Przysiek,
  2. KRUS o /Bydgoszcz,
  3. Polski Związek Wędkarski Toruń,
  4. Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych,
  5. PIP Bydgoszcz,
  6. Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza,
  7. Polski Związek Łowiecki,
  8. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa,
  9. KOWR Bydgoszcz.

 

Na terenie Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prfferowej odbędzie się kiermasz rękodzieła połączony z pokazem danych zawodów, zajęć z zakresu gospodarstwa domowego i kultury ludowej dawnej wsi. Wezmą w nim udział:

  1. Ada Witucka, Mariola Grala, Łabiszyn, Barcin – GARNCARSTWO
    Sobota i niedziela
  2. Łukasz Mentel, Stryszawa, Beskid Żywiecki –  RZEŹBA, DREWNIANE ZABAWKI
    Sobota i niedziela,
  3. Małgorzata Barnat, Łubianka -  HAFT KUJAWSKI, OZDOBY Z BIBUŁY
    Sobota i niedziela,
  4. Wojciech Solka, Sierpc – PLECIONKARSTWO
    Sobota i niedziela,
  5. Róża i Sławomir Pietrzak, Bydgoszcz – RĘKODZIELNICZA BIŻUTERIA Z MIEDZI I „ANIOŁY DO PRACY”
    niedziela,
  6. Zygmunt Kędzierski, Przymuszewo, gmina Kęsowo - RZEŹBA
    Sobota i niedziela,
  7. Franciszka Kędzierska, Przymuszewo, gmina Kęsowo – MALOWANIE NA SZKLE
    Sobota, niedziela,
  8. Stanisława Kardas, Łubianka – MALOWANIE NA PŁÓTNIE
    Sobota, niedziela,
  9. Muzeum Mydła i Historii Brudu, Bydgoszcz – POKAZ PRANIA, ROBIENIE MYDŁA, RZEŹBA W MYDLE
    Sobota i niedziela,
  10. Tomasz Paul, Gniewkowo – PSZCZELARSTWO
    Sobota i niedziela,
  11. Edukacyjna Zagroda Wiejska w Kozielcu –  WYRÓB MASŁA, KROWA MARCYSIA
    Sobota i niedziela,
  12. Zbigniew Kornetowski, Łążyn – KOWALSTWO ARTYSTYCZNE
    Sobota i niedziela,
  13. Koło Gospodyń Wiejskich Wybranowo, Gmina Rojewo – JADŁO TRADYCYJNE
    Niedziela,
  14. Koło Gospodyń Wiejskich „Mimo wszystko”, Latkowo, Gmina Wybranowo – WARSZTATY ROBIENIA MAKRAMY, ŚWIECE NATURALNE, TORBY SZYDEŁKOWE, ANIOŁY, EKOLOGICZNE RAMKI NA ZDJĘCIA
    Sobota i niedziela,
  15. Artystyczna Piwnica z Grudziądza - MAKRAMY, WITRAŻE, FILC
    Sobota i niedziela,
  16. Koło Gospodyń Wiejskich z Białego – KOCIEWSKIE RUCHANKI Z FIUTEM, PLACKI ZIEMNIACZANE
    Sobota, niedziela,
  17. Koło Gospodyń Wiejskich z Białego – SERWETKI SZYDEŁKOWE, ŁAPACZE SNÓW
    Sobota, niedziela,
  18. Gminny Ośrodek Kultury w Unisławiu wraz z sołectwami z gminy Unisław –  POKAZ KISZENIA KAPUSTY
    Niedziela
  19. Dawna Polska Wieś – Szlak Ginących Zawodów – PIECZENIE PODPŁOMYKÓW, GOTOWANIE ZIEMNIAKÓW W PAROWNIKU, PREZENTACJA SPRZĘTÓW GOSPODARSTWA CHŁOPSKIEGO
    Sobota i niedziela,
  20. Szlak Ginących Zawodów - ŁYŻKARZ - Pokaz tradycyjnego warsztatu łyżkarskiego. Podczas pokazu możliwość samodzielnego wystrugania swojej łyżki.
    Sobota i niedziela, 
  21. Szlak Ginących Zawodów – BEDNARZ. Na pokazie bednarz zajmuje się wytwarzaniem naczyń : beczek, kadzi, balii, fas, maselnic, dzieży , wiader, cebrzyków, wanienek, kufli.   Podczas pokazu uczestnicy mogą próbować własnoręcznie wystrugać klepkę do beczki, oraz złożyć Kierzankę do robienia masła.
    Sobota i niedziela,  
  22. LODY Z ROLNICZEJ ZAGRODY, Kończewice
    Sobota i niedziela,  
  23. BiżuWeria, Powiat świecki – BIŻUTERIA I MALOWANIE CERAMIKI
    Sobota i niedziela, 
  24. Teresa Przybyłowska, Szydełkowe Rękodzieło Tereski, Rogówko – SZYDEŁKOWANE OZDOBY DEKORACYJNE
    Sobota i niedziela, 
  25. SERWITT, Anna i Jan Witt, Dębołęka – SER KORYCIŃSKI, MASŁO, SERNIK
  26. KOCIEWIE ETNO DESIGN – Mirotki odzież, przedmioty użytkowe, ozdoby inspirowane folklorem we współczesnym wydaniu, animacje Kociewskie dla dzieci, warsztaty rękodzielnicze
    Niedziela, 
  27. Śledź Manufaktura Wędliniarska Olchowy Dymek – powiat świecki, wyroby wędliniarskie
    Sobota, niedziela, 
  28. Palarnia Kawy Studio Herbaty HERBA CAFE Złotoria – profesjonalna kawa i herbata
    Sobota,
  29. Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Toruńskiego Piernika – warsztaty wypieku pierników, pokazy przedmiotów i narzędzi używanych w piernikarstwie
    Sobota, niedziela, 
  30. Lawendowa Polana Danuta Wiśniewska – Szabda – lawendowe rękodzieło
    Sobota, niedziela, 
  31. Izabela Piotr Kowalscy Pasieka Pszczele Skarby – sobota własny namiot 2 osoby  miody, świecie z wosku, produkty pszczele 
  32. Przemysław Mąka – wyplatanie koszy – Drzycim
    Sobota, niedziela, 
  33. Koło hafciarskie „ Igłą malowane”  z Więcborka
    Niedziela.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone