Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne

Poradnik: Pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i rodzin uchodźców

grafika: Pierwsza pomoc psychologiczna dla dzieci i rodzin uchodźców, źródło - https://www.nctsn.org/

Jak pomóc dzieciom i rodzinom uchodźców wrócić do równowagi i zapewnić poczucie bezpieczeństwa? Jak wytyczyć zasady pomocy potrzebującym? Jak zdefiniować swoją rolę w procesie niesienia pomocy i szukać wsparcia w pomaganiu?

Czytaj więcej

„Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje” – kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia

Grafika - „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje” – kampania społeczna Ministerstwa Zdrowia

„Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje” to kampania społeczna realizowana przez Ministerstwo Zdrowia, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, promocja działań profilaktycznych oraz upowszechnianie informacji o formach pomocy psychologicznej oferowanej przez publiczne placówki. 

Czytaj więcej

Słowa mają moc! Czyli jak mówić i pisać o osobach chorujących psychicznie

grafika - etyka języka

Jak mówić i pisać o osobach chorujących psychicznie? Czy „Wariat”, „Świr”, „Psychol” to potoczne, używane w codziennym języku, zupełnie nieszkodliwe określenia osób leczących się w „Wariatkowie”?

Czytaj więcej

Otwórz się na pomoc!

Grafika - Projekt „Otwórz się na pomoc”

Internet jest nieodłącznym elementem codziennej aktywności każdego z nas, korzystamy z niego w domu, w pracy, a także w szkole. Jest skarbnicą cennej wiedzy, narzędziem komunikacji, jak i źródłem rozrywki. Większość z nas korzysta z Internetu codziennie lub prawie codziennie.

Czytaj więcej

Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2022

Samorząd Województwa, w ramach swoich kompetencji, podejmuje liczne działania na rzecz ochrony zdrowia psychicznego w województwie kujawsko-pomorskim. W dniu 5 maja uchwałą Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego został przyjęty Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2021-2022.

Czytaj więcej

"Zapobiegaj i Pomagaj" program profilaktyki zdrowia wśród dzieci i młodzieży

Logotyp - Fundacja Aktywizacja Bez Granic

Niepewność, strach o zdrowie swoje i swoich najbliższych, izolacja społeczna, stres związany z nauką zdalną to uczucia towarzyszące dzieciom i młodzieży w ostatnim czasie. Takie nasilenie negatywnych odczuć ma dramatyczne skutki dla zdrowia psychiczne całego społeczeństwa, zwłaszcza młodych osób.

Czytaj więcej

Z psychiatrią na TY! Poradnik dla dzieci i młodzieży

Z psychiatrią na TY! Poradnik dla dzieci i młodzieży

Z psychiatrią na TY! Poradnik dla dzieci i młodzieży – to projekt realizowany przez Rzecznika Praw Pacjenta skierowany do młodych osób borykających się z doświadczeniami kryzysów psychicznych oraz do ich opiekunów. Intencją Rzecznika było stworzenie Poradnika odpowiadającego na pytania dotyczące leczenia, organizacji opieki, postępowania z pacjentem oraz wskazującego, gdzie szukać pomocy. 

Czytaj więcej

30 marca – Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej

30 marca obchodzimy Światowy Dzień Choroby Afektywnej Dwubiegunowej (zwanej w skrócie CHAD). Zaburzenia afektywne dwubiegunowe mogą dotyczyć aż 6-11% populacji. Pierwsze objawy pojawiają się najczęściej przed 40. rokiem życia.

Czytaj więcej

Przyjęcie dokumentu Sieć Centrów Zdrowia Psychicznego w Wojewodztwie Kujawsko-Pomorskim

18 sierpnia Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął dokument „Sieć Centrów Zdrowia Psychicznego w Województwie Kujawsko-Pomorskim” jako element Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2020-2022.

Czytaj więcej

Posiedzenie dotyczące aktualizacji Wojewódzkiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego

W dniu 26 listopada odbyło się kolejne spotkanie dotyczące prac nad aktualizacją Wojewódzkiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu z inicjatywy władz samorządu województwa wzięli udział przedstawiciele m.in. samorządów powiatowych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Wojewódzkiego oraz specjaliści w dziedzinie psychiatrii. Celem spotkania były prace nad aktualizacją mapy sieci Centrów Zdrowia Psychicznego w województwie kujawsko-pomorskim. 

Czytaj więcej

  • 1
  • 2

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone